آزمون استخدامی محیط بانی سال آینده یرگزار می شود
شما اینجا هستید
اجتماعی » آزمون استخدامی محیط بانی سال آینده یرگزار می شود

آزمون استخدامی محیط بانی سال آینده یرگزار می شود ،فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست از برگزاری آزمون استخدامی برای جذب و بکارگیری محیط بان در این سازمان در سال آینده خبر داد.به گزارش چهارمحال آنلاین ، جمشید محبت خانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در شهرکرد اظهار کرد: با توجه به وجود هشت هزار و ۵۰۰ پست سازمانی محیط بانی در سازمان محیط زیست، اینک تنها ۲ هزار و ۸۰۰ نفر در این پست مشغول به فعالیت هستند.
وی بیان کرد: به طور معمول در دنیا به ازای یکهزار هکتار یک محیط بان فعالیت دارد، درحالی که این رقم در ایران یک محیط بان به ازای ۱۲هزار و ۵۰۰ هکتار است که امر حراست از محیط زیست برای محیط بانان را با سختی همراه کرده است.
وی بیان کرد: در این راستا و به منظور افزایش توان یگان حفاظتی، سازمان محیط زیست درصدد بکارگیری نیروهای جدید محیط بانی و کارشناسی در کشور است.
محبت خانی در پاسخ به پرسش ایرنا، تعداد نیروهای استخدامی را نامشخص خواند.
وی در ادامه درباره اقدامات سازمان محیط زیست برای حفاظت از جان محیط بانان از تهیه یکهزار جلیقه ضد گلوله خبر داد و یادآور شد: ۵۰۰ جلیقه دیگر نیز تا پایان اسفندماه تحویل می شود.
محبت خانی بیان کرد: علاوه بر تجهیز محیط بانان، آموزش آنان و انعقاد تفاهم نامه های همکاری با دستگاه قضا و نیروی انتظامی برای صدور سریعتر رای، تعیین حداکثر مجازات برای متعرضان به محیط زیست و شکارچیان حیات وحش و همکاری و همیاری نیروهای محیط بانی از دیگر اقدامات در دست اجرای این سازمان برای حفاظت از جان آنان است.
وی با بیان اینکه یگان حفاظت از محیط زیست تاکنون ۱۲۰ شهید در حراست از منابع ملی تقدیم نظام کرده است، افزود: امسال نیز یک محیط بان در یزد به شهادت رسید و ۶۹ محیط بان نیز در درگیری با متخلفان مجروح شدند که ۴۲ نفرشان در بیمارستان بستری شدند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری