آغاز سالی مبتنی بر حمایت از تولید و اشتغال
شما اینجا هستید
اجتماعی » آغاز سالی مبتنی بر حمایت از تولید و اشتغال

چهاردهم فروردین ماه به صورت رسمی، مراکز علمی، دانشگاهی ،نهادهای قانونگذار و بنگاههای تولیدی فعالیت خود را آغاز می کنند.
به گزارش چهارمحال آنلاین به نقل از ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال 1396 هجری شمسی، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال» نامگذاری کردند.
رهبر انقلاب اسلامی در این پیام نوروزی تاکید کردند که « همت جوانانه» و «حرکات مؤمنانه فراگیر» دو شاخص در ارزیابی موفقیتها و پیشرفت های ملت ایران است.
ایشان فرمودند:مشاهده و اطلاع از فعالیت های پر شور و مبتکرانه‌ علمی، فرهنگی، تولیدی و ورزشی هزاران گروه جوان در سراسر کشور و برگزاری جلسات و فعالیت های گرم و گیرای دینی، از جمله نقاط مثبت و شادی‌آفرین برای کشور و ملت ماست.
ایشان، توجه به نام «اقتصاد مقاومتی» را به تنهایی مؤثر ندانستند و در خصوص راه ‌حل و علاج وضع کنونی، افزودند: علاج، در تقسیم کردن اقتصاد مقاومتی به نقاط کلیدی و مهم و تمرکز همه همت مسئولان و مردم بر آن نقاط است و این نقاط کلیدی عبارت از تولید داخلی و اشتغال بویژه اشتغال جوانان است.
ایشان تاکید کردند: تمرکز و برنامه ‌ریزی بر روی این نقاط کلیدی مطالبه رهبری و مردم از مسئولان و موجب پدید آمدن موفقیت های چشمگیر و محسوس است و مسئولان باید نتایج را در پایان سال به مردم گزارش کنند.
همچنین رئیس جمهوری در آغاز سال 96 نیز در پیامی تاکید کرد که سال جدید، سال اشتغال بیشتر برای جوانان ما خواهد بود، ما باید تلاش بیشتری را انجام دهیم و کمبودها را جبران کنیم.
حجت الاسلام حسن روحانی در پیام نوروزی خود اعلام کرد: آنچه در سال گذشته در مهار تورم، رشد اقتصادی و اشتغال به دست آوردیم، در بیست و پنج سال گذشته بی‌نظیر بود؛ باید کاهش تورم و همچنین رشد اقتصادی را ادامه دهیم.
به گفته وی،سال جدید، سال پیشرفت بیشتر برای ملت عزیز ما خواهد بود، سال جدید، سال اشتغال بیشتر برای جوانان ما خواهد بود، ما باید تلاش بیشتری را انجام دهیم و کمبودها را جبران کنیم.
از این رو اشتغال و تولید کالاهای با کیفیت داخلی و مصرف آن یک وظیفه عمومی است و می توان با تکیه بر توان داخلی از مصرف کالاهایی که مشابه خارجی دارند پیرهیز کرد.
یکی از مهمترین نیازهای جوانان تحصیلکرده در کشور به ویژه در چهارمحال و بختیاری ایجاد و بستر سازی لازم برای اشتغال و سهیم شدن آنان در عرصه تولیدات ملی است.
از یکی دو سال گذشته دانشگاههای این استان به صورت جدی وارد عرصه آموزش های فراگیر کار آفرینی ، کسب و کار و مهارت های مورد نیاز جامعه شده اند و با شناسایی نقاط قوت و ضعف استان، جوانان دانشگاهی را به سمت و سوی ایجاد ایده های کسب و کار سوق می دهند.
ظرفیت توسعه صنعت گیاهان دارویی ، تولید صنایع دستی صادرات محور، توسعه شرکت های دانش بنیان تولید گرا ،ظرفیت سازی صنایع خانگی و ایجاد زمینه بهره مندی افراد بومی و محلی در صنعت گردشگری و بوم گردی از برنامه هایی است که در دولت یازدهم در این استان برای جوانان تدوین شده است.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد معتقد است: حمایت از تولید ملی با مصرف کالاهای داخلی باید تقویت شود و همه باید در تحقق شعار سال گام بردارند.
حجت الاسلام محمد علی نکونام افزود: تولید ملی، ایجاد اشتغال و اقتصاد مقاومتی از مهمترین اولویت های کشور است و مردم و مسوولان باید در این مسیر تلاش کنند.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز یکی از راهکارهای مهم در ایجاد اشتغال و تولید را بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران بخشی خصوصی و نیمه دولتی عنوان کرد و گفت:برای تسهیل در روند سرمایه گذاری و بهبود جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی باید بروکراسی اداری حاکم بر دستگاه های اجرایی استان به صورت کامل رفع شود.
قاسم سلیمانی دشتکی افزود:فعال شدن پنچره واحد اقتصادی نقش مهم و مستقیم در افزایش سرمایه گذاری بخش های مختلف چهارمحال و بختیاری ایفا می کند.
نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین برنامه مجلس شورای اسلامی در سال 96 تحقق شعار سال خواهد بود.
اردشیر نوریان در افزود: مجلس شورای اسلامی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال برنامه ریزی می کند و در این راستا پیش خواهد رفت.
وی با تبریک سال نو ،انتخاب سال 96 از سوی مقام معظم رهبری با عنوان ‘اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال’ را تعیین یک راهبرد اصلی برای کشور عنوان کرد و گفت: در این سال باید همه ارکان نظام برای تحقق شعار سال و شتاب اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال برای جوانان و حمایت از تولید ملی همراه و همگام باشند.
نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد:اصلی ترین برنامه مجلس پس از تعطیلات نوروزی پرداختن به مساله اقتصاد مقاومتی، اشتغال و تولید است و باید برای حمایت از تولید ملی قوانین جدید و کارآمدتری را مصوب کند.
وی گفت: در روزهای پایانی سال 95 نیز مجلس شورای اسلامی کمیسیون ویژه ای در خصوص اقتصاد مقاومتی،تولید و کارآفرینی تشکیل و ایجاد شد و این کمیسیون فعالان اقتصادی و متخصصان و صاحبان ایده با این کمیسیون همکاری خواهند کرد.
از سوی دیگر عضو کمیسیون برنامه ،بودجه و دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: برای ایجاد اشتغال و حمایت از تولید ملی در لایحه بودجه 96 تصمیمات مطلوبی گرفته شده است.
علی کاظمی باباحیدری افزود: اشتغال یکی از مهمترین نیازهای مناطق کمتر توسعه یافته است و با حمایت از سرمایه گذاران می توان زمینه توسعه اشتغال و تولید را افزایش یافت.
به گزارش چهارمحال آنلاین ،اکنون به آغاز رسمی برنامه های سال 96 دولت یازدهم برنامه های جامعی برای توسعه تولید داخلی و ایجاد فرصت های شغلی را پیش بینی کرده است.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری