شما اینجا هستید
اجتماعی » اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در چهارمحال وبختیاری

اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در چهارمحال وبختیاری ،اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان زیر۶ سال (طرح آمبیلیوبی) در پایگاه های بینایی سنجی چهارمحال وبختیاری آغاز شد.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال وبختیاری گفت: برای اجرای این طرح در سال جاری ۴۹۵ پایگاه در مراکز بهزیستی، مهدهای کودک، خانه ها و مراکز بهداشت و مراکز پیش دبستانی در نظر گرفته شده است.
به گزارش چهارمحال آنلاین ، محمد میرزایی روز دوشنبه در آیین نمادین آغاز اجرای این طرح در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این پایگاهها از امروز تا پایان بهمن ماه فعال است.
وی با بیان اینکه سال گذشته ۵۰ هزار و ۲۳ کودک در این طرح مورد ارزیابی و سنجش قرار گرفتند، پیش بینی کرد: امسال نیز بیش از ۵۱ هزار کودک زیر ۶ سال مورد سنجش بینایی قرار گیرند.
مدیرکل بهزیستی چهارمحال وبختیاری با اشاره به پوشش بالای ۹۷ درصدی اجرای این طرح در استان گفت: در ارزیابی و سنجش های بینایی سال گذشته ۲ هزار و ۷۰۰ کودک مشکوک به تنبلی چشم بودند که از این تعداد یکهزار و ۷۰۰ کودک مبتلا به عیوب انکساری تشخیص داده شد که برای ادامه درمان به متخصصان ارجاع داده شدند.
وی گفت: سازمان بهزیستی در راستای حمایت و کمک به مبتلایان عیوب انکساری کمک هزینه عمل های جراحی چشم و عینک را نیز پرداخت می کند.
میرزایی با بیان اینکه بیماری تنبلی چشم تا هفت سالگی قابل تشخیص و درمان است، افزود: پس از ۱۲ سالگی تنبلی چشم درمان نخواهد شد.
هم اکنون ۳۲ هزار معلول زیر پوشش بهزیستی استان قرار دارند که از این تعداد هفت هزار و ۷۰۰ معلول مستمری دریافت می کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!