شما اینجا هستید
اقتصادی » اعتبارات دولتی پاسخگوی ۲ هزار پروژه نیمه تمام چهارمحال و بختیاری نیست

اعتبارات دولتی پاسخگوی ۲ هزار پروژه نیمه تمام چهارمحال و بختیاری نیست ،استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: اعتبارات دولتی پاسخگوی ۲ هزار طرح و پروژه نیمه تمام در این استان نیست و باید از طریق مشارکت بخش خصوصی این پروژه ها به اتمام برسد.به گزارش چهارمحال آنلاین، اقبال عباسی روز پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از مجموع ۷۱ هزار طرح و پروژه نیمه تمام کشور ۶۵ هزار پروژه استانی و بقیه ملی است.
وی تصریح کرد: به همین منظور واگذاری طرح ها و پروژه های قابل واگذاری به بخش خصوصی هرچه سریع تر انجام شود.
وی یادآور شد: شناسایی مشکلات و موانع موجود بر سر راه طرح های قابل واگذاری به بخش خصوصی و ارائه راهکارهای رفع این مهم در اولویت باشد.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: اطلاع رسانی از نحوه واگذاری و مزیت های این طرح ها و پروژه ها از طریق رسانه های گروهی در دستور کار قرار گیرد.
وی گفت: واگذاری طرح ها و پروژه های قابل واگذاری به بخش خصوصی بایستی با هدف کاهش هزینه ها و چابک سازی دولت انجام شود.
عباسی تاکید کرد: کسب رتبه برتر کشوری چهارمحال و بختیاری در جذب اوراق واگذاری اسناد خزانه اسلامی بند (ز) تبصره ۵ قانون بودجه ۱۳۹۶ قابل قدردانی است و این مهم نشان دهنده تلاش ویژه مسئولان این استان به ویژه در سازمان برنامه و بودجه استان است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تاکنون ۳۸۸ طرح و پروژه قابل واگذاری در استان شناسایی شده است.
حبیب الله وفایی تصریح کرد: از این تعداد ۱۳۲ طرح و پروژه تکمیل و بهره برداری شده و ۲۵۶ مورد نیمه تمام است.
وی افزود: تکمیل و بهره برداری ۲۵۶ طرح و پروژه نیمه تمام قابل واگذاری به بخش خصوصی سه هزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
وفایی اظهار کرد: تاکنون ۱۸۷ طرح و پروژه شامل ۱۰۷ طرح تکمیل و بهره برداری شده و ۸۰ پروژه نیمه تمام و جدید با یکهزار و ۶۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز به بخش خصوصی واگذار شد.
وی یادآور شد: هم اینک ۴۸ درصد طرح ها و پروژه های واگذاری طرح های قابل واگذاری شناسایی شده در چهارمحال و بختیاری واگذار شده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مسئولان جهاد کشاورزی استان توسعه کشت گیاهان دارویی و توسعه باغات در زمین های شیب دار را در اولویت قرار دهند.
وی افزود: مدیران کل دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری برای جذب تمامی اعتبارات استان از منابع گوناگون استانی و ملی تلاش کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!