اعتکاف در چهارمحال و بختیاری
شما اینجا هستید
فرهنگی » اعتکاف در چهارمحال و بختیاری

اعتکاف در چهارمحال و بختیاری :همزمان با سحرگاه سیزدهم ماه رجب ،آیین معنوی اعتکاف در چهارمحال و بختیاری از روز سه شنبه آغاز شد.
به گزارش چهارمحال آنلاین، معتکفین حریم کوی یار از سحرگاه سیزدهم رجب المرجب با بدرقه خانواده های خود راهی مساجد و مصلا شدند تا سه روز به صورت تمام وقت در مساجد اعتکاف کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت:آیین معتوی اعتکاف در چهارمحال و بختیاری امسال در 150 مسجد این استان آغاز شد و اعتکاف کنندگان در مساجد تعیین شده مستقر شدند.
حجت الاسلام سیدجعفر مرتضوی افزود: بیش از 70 قاری مطرح استان و کشور برای آموزش و ختم کلام وحی نیز در این مساجد مشارکت دارند.
وی گفت:مراسم معنوی اعتکاف از روز سیزدهم تا 15 رجب ماه برگزار می شود و معتکفین در این سه روز علاوه بر روزه داری به راز و نیاز با معبود خود می پردازند.
اعتکاف در لغت به مفهوم گوشه نشینی است و معتکف گوشه ای را برای خویش بر می گزیند و در خلوتی معنوی به ذکر خداوند می پردازد و در عمل فرو شستن از همه اعمال دنیوی است و بزرگترین پیش آمد توحیدی و معنوی پیش از ماه رمضان است.
در اعتکاف تمام گناه انسان می ریزد و می سوزد و حکمت آن به اندازه فریضه حج عمره برای معتکف دارای پاداش و اجر معنوی است.
اعتکاف همزمان با سحرگاهان روز سیزدهم رجب آغاز میشود و معتکف به مدت سه روز از درون مسجد جز برای انجام اعمال ضروری مانند شهادت دادن خارج نخواهد شد.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری