شما اینجا هستید
سیاسی » انتقاد استاندار چهارمحال و بختیاری از اجرا نشدن مصوبات شورای آموزش و پرورش

استاندار چهارمحال و بختیاری از اجرا نشدن 6 مصوبه قبلی شورای آموزش و پرورش در این استان انتقاد کرد.
به گزارش چهارمحال آنلاین، قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نخستین شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری در سال جاری تاکید کرد: مسئولان دبیرخانه شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری بایستی برای اجرای مصوبات این شورا تلاش و جدیت بیشتری داشته باشند.
وی گفت: اجرایی نشدن برخی مصوبات باعث کندی در روند توسعه استان شده است که در این راستا همکاری تمامی مدیران و مسئولان دستگاه های اجرایی را می طلبد.(انتقاد استاندار چهارمحال و بختیاری)
رئیس شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: به همین منظور نشست های تخصصی با دستگاه های اجرایی مربوطه در این حوزه برگزار و راهکارهای تسریع در روند اجرای پروژه های ‘اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بررسی کارشناسی شده است.
وی با اشاره به محقق نشدن تعهد مدیران بانک های صادرات و ملی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور مدرسه سازی از سوی خیران گفت: مدیران استان موظفند تعهدات را تا زمان اجرایی شدن پیگیری کنند.
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: واگذاری پروژه های نیمه تمام دولتی و فروش اموال مازاد آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری به بخش خصوصی در اولویت مسئولان این اداره کل قرار گیرد.
وی افزود: با واگذاری پروژه های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی و فروش اموال مازاد آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری می توان روند تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها را سرعت بخشید.
استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: با توجه به نزدیکی هفته گرامیداشت مقام معلم بایستی برنامه های متنوع متناسب با شان معلمان و فعالان عرصه آموزش و پرورش استان برگزار شود.
وی یادآور شد: در انتخاب معلمان برتر رعایت تمامی شاخص های علمی و توجه به عدالت می تواند از ایجاد حاشیه در این حوزه جلوگیری کند.
سلیمانی دشتکی اظهار کرد: تغییر کاربری برخی فضاهای مازاد آموزش و پرورش می تواند در افزایش درآمدها و تقویت نیازهای این حوزه تاثیر مستقیم داشته باشد.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری نیز گفت: سال گذشته 430 میلیارد ریال از مطالبات بازنشستگان و نیروهای این اداره کل پرداخت شد.
بهروز امیدی تاکید کرد: همکاری شهرداری ها، بانک ها و موسسات مالی، اعتباری، اقتصادی و عمرانی چهارمحال و بختیاری می تواند روند تکمیل و بهره برداری از پروژه های آموزش و پرورش استان را تسریع نماید.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری نیز از برگزاری دومین همایش ملی استانی خیرین مدرسه ساز این استان در روز 29 فروردین امسال در کوهرنگ خبر داد.
بیژن حیدری همچنین با اشاره به اجرای 295 پروژه خیرین مدرسه ساز از سال 1377 تا 1394 در چهارمحال و بختیاری افزود: در این مدت سالانه به طور میانگین 15 مدرسه در استان احداث شده است.
وی یادآور شد: به طور میانگین 30 درصد پروژه های اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری از سوی خیرین اجرایی می شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: جشنواره های شهرستانی خیرین مدرسه ساز تاکنون در شهرستان های بن، کوهرنگ، اردل، کیار و سامان اجرا شده است.
نخستین همایش ملی استانی خیرین مدرسه ساز چهارمحال و بختیاری سال گذشته به میزبانی تهران برگزار شد و در آن مشارکت برای احداث 71 مدرسه خیرساز در این استان محقق شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!