انصراف 86 داوطلب انتخابات شوراها در چهارمحال و بختیاری
شما اینجا هستید
ویژه خبری انتخابات » انصراف 86 داوطلب انتخابات شوراها در چهارمحال و بختیاری

رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری از انصراف 86 نفر از داوطلبان پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان خبر داد.
به گزارش چهارمحال آنلاین به نقل از ایرنا، جعفر مرادنی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این افراد تا صبح روز بیست و چهارم فروردین انصراف خود را به صورت رسمی اعلام کرده اند.
وی گفت: براساس ماده 47 قانون تشکیلات شوراهای اسلامی شهر و روستا، هیات های اجرایی پس از دریافت نتیجه رسیدگی به سوابق داوطلبان موظفند طی یک هفته به صلاحیت داوطلبان رسیدگی و نتیجه را اعلام کنند.
مردانی اظهار کرد: هیات های اجرایی بخش و شهرستان موظفند صورتجلسه رسیدگی به وضعیت صلاحیت داوطلبان را از روز بیست و چهارم فروردین ماه به هیات های نظارت بخش های و شهرستان ارائه کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: هیات های نظارت بخش و شهرستان نیز موظفند براساس قانون یک هفته درباره صورتجلسه هیات های اجرایی بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی اعلام نظر کنند.
به گفته وی، هیات های نظارت نیز در اول اردیبهشت ماه فهرست بررسی تعیین صلاحیت را به هیات های اجرایی بخش و شهرستان ها اعلام کنند.
مردانی افزود: انتخابات الکترونیکی در 2 شهر شهرکرد و بروجن که دارای هفت کرسی شورای شهر می باشند، به صورت تمام الکترونیکی برگزار می شود.
رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری گفت: تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری برگزاری الکترونیک انتخابات 96 در این شهرها فراهم شده است.
وی افزود: در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان 4 هزار و 626 نفر نامنویسی کردند که از این تعداد 999نفر برابر 21.5 درصد برای شوراهای اسلامی شهرها و سه هزار و 627 نفر برابر 78.5 درصد برای شوراهای اسلامی روستاها نام نویسی کردند.
رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری گفت: برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 25هیات اجرایی بخش و 9 هیات اجرایی شهرستانها تشکیل شده است.
به گفته وی، برای دوازدهمین دوره انتخابات رئیس جمهوری در استان نیز 9 هیات اجرایی در شهرستان ها و 17هیات اجرایی در بخش ها فعالیت دارد.
انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات رئیس جمهوری 29 اردیبهشت ماه در سراسر کشور برگزار می شود.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری