شما اینجا هستید
اجتماعی » بازار چهارمحال و بختیاری در روزهای پایانی سال

بازار چهارمحال و بختیاری در روزهای پایانی سال ، سال ۹۶ در حالی رو به پایان است که بازار در نقاط مختلف چهارمحال و بختیاری به ویژه در آخرین جمعه سال به صورت ویژه فعالیت می کند و فروشندگان صنوف مختلف، اقدام به فروش کالاهای خود می کنند.
به گزارش چهارمحال آنلاین به نقل از ایرنا، در آخرین جمعه سال، بازار خرید پوشاک و کفش در رتبه نخست استقبال مردمی قرار دارد و در رده های بعدی نیز خرید آجیل و میوه و گوشت قرمز و سفید نیز در سبد کالای خانوارها قرار دارند.
بازار فرش و مبلمان نیز در روزهای منتهی به سال ۹۶ نیز مورد توجه خانواده ها قرار گرفته است که در این زمینه عده ای به دنبال خرید فرش یا مبل جدید برای خانه های خود هستند.
در آخرین جمعه سال ۹۶ بازارهای مهم شهرکرد از جمله بازار سنتی چهارراه بازار تا میدان دوازدهم محرم همچنان با استقبال خرید مردم برای کالای شب عید همراه است ولی مانند سالهای گذشته بساط دوره گری و کنار خیابانی وجود ندارد به همین دلیل سطح پیاده روها بدون راه بند است و تردد به راحتی در این بازار صورت می گیرد.
در این بین، مانند گذشته بازار چانه زنی بر سر قیمت ها بیش از گذشته داغ است و مردم برای چانه زدن و کاهش قیمت ها حتی تا دقایقی با فروشنده چانه زنی می کنند.
در روز جمعه آخر سال تمامی آرایشگاه های مردانه و زنان و خیاطی ها به صورت چند شیفتی فعالیت می کنند و برخی از آرایشگران علاوه بر قیمت مصوب برای شب عید ، از مشتریان خود نیز طلب عیدی می کنند از سوی دیگر برخی از خیاطان به دلیل ازدحام سفارش شب عید، از گرفتن سفارش جدید تا فرودین سال بعد خودداری می کنند.
بازار ماهی تزئینی و تزئینات سفره عید نیز در این روزها داغ است اما مانند گذشته ماهی قرمز چندان با استقبال روبه رو نشده است و بیشترین توجه به این کالا غیر ضروری از سوی کودکان انجام می شود.
در چهارمحال و بختیاری غرفه هایی برای ارائه میوه شب عید در نظر گرفته شده است و صنف فروشندگان آجیل نیز این روزها اقدام به گسترش فعالیت خود در سطح شهرها کرده اند.
مدیر تعاون روستایی چهارمحال و بختیاری، از آغاز اجرای طرح نوروزی توزیع سیب و پرتقال در ۱۱۰ غرفه خبر داد و گفت: براساس مصوبه استانی، هرکیلوگرم سیب درختی مرغوب ۲۴ هزار ریال و هرکیلوگرم پرتقال شمال ۱۷هزار ریال و پرتقال جنوب ۳۴ هزار ریال قیمت گذاری شده است.
جان محمد اله یاری در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد:وی یادآور شد: میوه شب عید در چهارمحال و بختیاری ۱۰تا ۱۵ درصد ارزان تر از قیمت بازار از ۲۴ اسفندماه جاری تا ۱۵ فروردین ۹۷ عرصه می شود.
مدیرکل پشتیبانی امور دام چهارمحال و بختیاری نیز از ذخیره سازی و تامین گوشت قرمز و سفید نوروزی خبر داد و گفت:: با برنامه ریزی های انجام شده ماهیانه به طور متوسط ۲۰ تن گوشت گرم گوسفند وارداتی با قیمت هر کیلوگرم ۳۳۳ هزار ریال توزیع می شود.
سعید جعفریان دهکردی در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد:۴۰۰ تن مرغ منجمد و ۴۰ تن گوشت منجمد در سردخانه های استان ذخیره سازی شده است.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز از فعالیت گروه های نظارتی در بازار استان در روزهای منتهی به پایان سال ۹۶ خبر داد و گفت: نظارت بر توزیع میوه شب عید، مبارزه با گران فروشی و جلوگیری از کم فروشی در این حوزه بر عهده دستگاه های اجرایی و سازمان های نظارتی مرتبط است.
اقبال عباسی تاکید کرد: فرمانداران شهرستان های ۹ گانه چهارمحال و بختیاری بر روند اجرای برنامه های نوروزی با دقت، کیفیت و به موقع نظارت می کنند.
هم اکنون ۳۰ هزار و ۱۷۰ واحد صنفی در چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد که بیشترین فروش واحدهای صنفی مربوط به روزهای پایانی سال است.
براساس یک سنت دیرین، مردم در روزهای منتهی به سال نو اقدام به خرید لباس جدید می کنند و برای پذیرایی از مهمان نوروزی خود میوه و آجیل را در سبد خرید شب عید قرار می دهند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!