شما اینجا هستید
اجتماعی » بیمه سلامت منطقه ۵ کشور ۵ هزار میلیارد ریال بدهی دارد

بیمه سلامت منطقه ۵ کشور ۵ هزار میلیارد ریال بدهی دارد ،دبیر بیمه سلامت منطقه ۵ کشور گفت: سه استان اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری ۵ هزار میلیارد ریال بدهی معوق از سال ۹۶ تاکنون به موسسات طرف قرارداد خود دارند.حسین بانک روز دوشنبه در نشست خبری مدیران شورای منطقه ۵ سازمان بیمه سلامت در شهرکرد افزود: در مجموع ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار بیمه شده در سه استان اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری از خدمات بیمه سلامت بهره مند هستند.
وی ادامه داد: همچنین در این سه استان ۶ هزار و ۲۰۰ موسسه طرف قرارداد به بیمه شدگان خدمات رسانی می کنند.
بانک، مدیریت منابع و مصارف بیمه سلامت را از مهمترین سیاست های این نهاد در سالجاری عنوان کرد و گفت: با وجود محدودیت های مالی بیمه سلامت باید تلاش شود تا براساس منابع موجود تعهدات و مصارف خود را تنظیم کنیم.
مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان تصریح کرد: در همین راستا بنا داریم تا با تبادل تجربیات و اطلاعات مشترک بین سه استان با کمترین آسیب به بیمه شدگان در هزینه ها صرفه جویی شود.
بانک با اشاره به سقف گذاری خدمات در سال جاری اظهار کرد: سقف گذاری به معنای حذف خدمات نیست بلکه درمان ها و درخواست های القایی و غیرضروری بیمه شدگان حذف می شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی نیز در این نشست با تاکید بر حذف خدمات غیرضرور، اظهار کرد: ۱۱ میلیون بیمه شده سلامت، هزینه های بسیاری را بر دوش دولت گذاشت و برای رفع این چالش باید جلوی خدمات غیرضرور گرفته شود.
محمدرضا جیریایی تصریح کرد: این درحالی است که سازمان بیمه سلامت هیچگاه به دنبال محدود کردن خدمات به جمعیت تحت پوشش خود و یا موسسات طرف قرارداد نبوده است.
مدیرکل بیمه سلامت چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با بیان اینکه هزینه های این سازمان در استان طی سال گذشته ۲ هزار و ۲۹۰ میلیون ریال بوده است، افزود: این درحالی است که این سازمان ۲۹۰ میلیارد ریال درآمد داشت و این نشانگر ناهمخوانی هزینه ها و درآمدهاست.
صفر فرامرزی تصریح کرد: هم اکنون از جمعیت ۹۴۸ هزار نفری استان در حدود ۶۰۰ هزار نفر زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند.
قرار است پس از بررسی نظرات و تبادل تجربیات سه استان اصفهان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری، سیاست های مشترکی در خصوص نحوه خدمات رسانی به بیمه شدگان در این سه استان اتخاذ و پس از تشکیل کارگروه های کارشناسی به مرحله درآید.
سازمان بیمه سلامت دارای ۱۰ منطقه در کشور است که در هریک از این مناطق سه تا چهار استان عضو است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری