شما اینجا هستید
اجتماعی » تانکر ۱۰ هزار لیتری آب شرب به آبادان اعزام شد

تانکر ۱۰ هزار لیتری آب شرب به آبادان اعزام شد ،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری گفت: در پی شور شدن آب شهر آبادان و اعلام درخواست آب به استانهای همجوار، یک تانکر آبرسانی سیار ۱۰ هزار لیتری به این شهر اعزام شد.تورج احمدپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار چهارمحال آنلاین افزود: از آنجا که شوری آب شرب مردم شهر آبادان به حدی رسیده بود که نمی توان از آن استفاده کرد این منطقه نیاز مبرم به آب آشامیدنی پیدا کرده است.
وی ادامه داد: در همین راستا بنا بر درخواست مسئولان مربوطه یک تانکر آبرسانی سیار محتوی ۱۰ هزار لیتر آب از استان به شهر آبادان ارسال شد.
احمدپور با بیان اینکه تامین آب شرب مردم مناطق روستایی استان در فصل تابستان با مشکلاتی انجام می گیرد، تصریح کرد: با این وجود از کمک به هموطنان خود در هر منطقه ای از کشور که باشند دریغ نکرده و در حد بضاعت و توان در تامین آب آنها اقدام می کنیم.
شهروندان آبادان و خرمشهر در چند هفته گذشته به دلیل شوری بیش از حد آب رودخانه بهمنشیر که تامین کننده اصلی آب آشامیدنی شهروندان آبادان و خرمشهر است با مشکلات زیادی روبه رو شده اند که به گفته مسئولان برای برطرف کردن شوری آب شرب این مناطق، طرح احداث سد خاکی مارد، اجرای مرحله دوم طرح آبرسانی غدیر و راه اندازی دستگاه آب شیرین کن در دست اجرا است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری با اشاره به مشکل شوری آب شهر آبادان از ارسال ۲ هزار و ۵۰۰ بسته آب شرب برای مردم این شهر خبر داد.
قدرت الله بیگلری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هریک از این بسته ها حاوی ۲٫۵ لیتر آب شرب است.
وی ادامه داد: وضعیت تامین آب شرب شهر آبادان به واسطه شوری آب رودخانه بهمنشیر در وضعیت بحرانی قرار دارد و بنا به اعلام نیاز مسئولان استان خوزستان آب شرب از استانهای همجوار به این شهر ارسال می شود.
بیگلری با اشاره به قرارگیری در هفته صرفه جویی مصرف آب بر توجه بیش از مردم به مصرف بهینه آب اظهار کرد: در حدود ۹۰ درصد آب مصرفی مردم شهرهای استان از منابع آب زیرزمینی تامین می شود که براثر خشکسالی های اخیر ۵۰ حلقه چاه استان خشک شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری افزود: دبی ۱۵۰ حلقه چاه فعال دیگر استان نیز به کمتر از ۲ هزار و ۴۰۰ لیتر بر ثانیه رسیده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری چهارمحال و بختیاری از پیش بینی کمبود آب برای برخی شهرهای استان در فصل تابستان خبر داد و گفت: احتمال کمبود آب در شهرهای شهرکرد، فرخشهر، بروجن، سورشجان، سردشت، کاج، گهرو و ناغان در فصل گرما وجود دارد که تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده است.
هم اکنون ۲۱۷ هزار مشترک با جمعیتی بالغ بر ۵۳۰ هزار نفر در ۴۰ شهر چهارمحال و بختیاری از آب شرب سالم بهره مند هستند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!