شما اینجا هستید
اجتماعی » تولید برنامه‌های حوزه قرآن و عترت باید محتوایی و ارزشمند باشد

تولید برنامه‌های حوزه قرآن و عترت باید محتوایی و ارزشمند باشد ،نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: همیشه گفتیم که بکوشید تا برنامه‌هایی محتوایی و ارزشمند در حوزه قرآن و عترت ارائه شود و کسی که وارد نمایشگاه قرآنی می‌شود با زمانی که خارج می‌شود یک تفاوتی در او ایجاد شود و آن چیزی باشد که قرآن می‌خواهد. به گزارش خبرگزاری چهارمحال آنلاین ، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام پیش از ظهر امروز در آئین افتتاح جشنواره قرآن و عترت با اشاره به حضور با شکوه و با عظمت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: جشن انقلاب سبب امید بخشیدن به دست اندرکاران انقلاب و ناامید کردن همه آن‌هایی که از انقلاب سیلی خوردند شد، انقلاب می‌رود تا ریشه ظلم را بکند و پرچم را به دست صاحب اصلیش برساند.
وی با اشاره به آغاز هفته قرآن و عترت در استان افزود: جشنواره قرآن و عترت قطعا برنامه بسیار ارزشمند و محتوایی و حقیقی انقلاب اسلامی است و جشن انقلاب ما زمانی است که در تمامی نشست‌ها و نمایشگاه‌ها و در ارائه برنامه‌های فرهنگی و عرصه‌های مختلف حقیقت را نشان دهیم.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: همیشه گفتیم که بکوشید تا برنامه‌هایی محتوایی و ارزشمند در حوزه قرآن و عترت ارائه شود و کسی که وارد نمایشگاه قرآنی می‌شود با زمانی که خارج می‌شود یک تفاوتی در او ایجاد شود و آن چیزی باشد که قرآن می‌خواهد بنابراین در برنامه‌های قرآنی دو محور باید مدنظر قرار گیرد که ارائه مباحث قرآنی در قالب داستان یکی از این محورها است.
نکونام خاطرنشان کرد: ما باید در قالب هنر و داستان مردم را پای سفره داستان‌های قرآنی بنشانیم چرا که زندگی و سیره اولیاء الهی آموزنده است هرچند قرآن در مقام داستان‌سرایی نیست، قرآن در مقام ارائه یک چهره محتوایی است و یک مبحث را به گونه‌ای زیبا ترسیم می‌کند.
وی با بیان اینکه برنامه‌ها و داستان‌های قرآنی ما باید روان‌سازی شوند، گفت: تاکنون هرچه ارائه شده پیچیده بوده و کسی که یک اثر را خلق می‌کند باید در مورد آن توضیح داده شود تا مخاطب محتوا را متوجه شود بنابراین هنر باید یک محتوای درونی داشته باشد اما نامفهوم نباشد و پیام را به صورت ساده و رسا برساند.
نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه برنامه‌ای قرآن و عترت در جامعه باید به صورت ساده و روان در اختیار مردم قرار گیرد و مفهوم داشته باشند، تصریح کرد: در برنامه‌های قرآنی باید توحید، نبوت، امامت، معاد، محدویت، اسلام و قرآن شناسی، مدافعان حرم، خودباوری، امر به معروف و نهی از منکر، مثبت اندیشی، ظلم ستیزی، احسان به والدین، قانون مداری، امید و شعف، ازدواج، کسب روزی حلال و محیط زیست نیز مدنظر قرار گیرد تا بتوان یک برنامه جامع و کامل ارائه شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری