شما اینجا هستید
اجتماعی » حدود ۱۰ درصد پرونده های دادگستری از وکیل استفاده می شود

حدود ۱۰ درصد پرونده های دادگستری از وکیل استفاده می شود ،رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای ایران گفت: حدود ۱۰ درصد پرونده های تشکیل شده در دادگستری ها از وکیل استفاده می شود.مرتضی شهبازی نیا روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری سی امین همایش اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران بدون اعلام تعداد پرونده های تشکیل شده در محاکم قضایی افزود: استفاده از وکیل به صورت اجباری در محاکم قضایی فرهنگ سازی نشده است.
به گفته وی، تعدادی از وکلا نیز وضعیت معیشتی خوبی ندارند، به گونه ای که در هر کانون تعداد زیادی از وکلا هستند که هزینه تمدید پروانه های وکالت خود را ندارند.
وی اظهار کرد: ۶۰ هزار وکیل در کشور وجود دارد که به دلیل نداشتن پرونده، نزدیک به ۲۰ درصد آنها هزینه تمدید پروانه وکالت ندارند و فعالیت نمی کنند.
شهبازی نیا افزود: به منظور رفع مشکل جامعه وکلا در تلاش هستیم با راههایی که برای دست اندازی دیگران و افراد ناسالم به خدمات حقوقی است، مقابله شود و با پدیده هایی که بازار وکالت را تحت تاثیر قرار می دهد، مقابله شود.
رئیس اسکودا، به فرهنگ سازی برای استفاده از وکیل در پرونده ها تاکید کرد و گفت: با اجازه قانونگذار پیگیر اجباری شدن وکیل برای پرونده ها هستیم.
وی تصریح کرد: در کشورهای دنیا دولت ها در حوزه معاضدت قضایی هزینه های سنگینی را پرداخت می کنند، اما در ایران اعضای کانون وکلا به صورت رایگان کارهای معاضدتی انجام می دهند.
شهبازی نیا افزود: در برخی کانون های وکلای سالانه ۱۳ تا ۱۴ هزار پرونده معاضدتی در سال و ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار مشاوره معاضدتی انجام می شود.
سی امین همایش اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران با حضور اعضای هیات مدیره کانون وکلای سراسر کشور ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت ماه جاری در چهارمحال وبختیاری برگزار شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!