شما اینجا هستید
اسلایداصلی » دخالت واسطه ها علت افزایش نرخ لبنیات

دخالت واسطه ها علت افزایش نرخ لبنیات ،رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری دلیل افزایش و نوسان قیمت لبنیات، گوشت قرمز و سفید را دخالت واسطه ها و دلالان استان های همجوار اعلام کرد .سیدنعیم امامی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین ؛ اظهار کرد: ا توجه به اینکه دولت در تامین نهاده های دامی در زنجیره تولید شیر خام، گوشت قرمز و سفید با تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی کوتاهی نکرده است، دلیلی بر افزایش بی رویه این قبیل محصولات تولیدی وجود ندارد. وی تولید روزانه شیر خام در دامداری های سنتی و صنعتی استان را ۶۴۱ تن اعلام کرد و گفت: این میزان تولید حدود سه برابر سرانه مصرف استان است.
امامی ، کمبود نقدینگی را از عمده دلایل جذب نشدن محصول شیرخام در کارخانه های صنایع تبدیلی استان اعلام کرد و افزود: برخی واسطه ها بدلیل داشتن وجه نقد برای خرید محصول، روزانه بیش از ۱۶۷ تن شیر خام را به بیرون از استان هدایت می کنند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری از ممنوع شدن خروج غیرمجاز دام سبک از استان در فصل پاییز خبر داد و گفت: این استان در تامین و توزیع گوشت قرمز و سفید در ماه محرم و صفر هیچ محدودیتی ندارد.
امامی، از ثبات و فراوانی کالای اساسی در بازار چهارمحال وبختیاری در ماه محرم و صفر امسال خبر داد و گفت: با تمهیدات اندیشیده شده سهمیه گوشت، مرغ، برنج و شکر برای نذورات هیات های مذهبی به مقدار کافی در نظر گرفته شده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری چهارمحال و بختیاری نیز افزود: هم اینک تمامی اقلام مورد نیاز خانوارها در بازارهای استان موجود است و بر نحوه قیمت ها نیز نظارت می شود.
الله کرم نصیری بازدید، کنترل و نظارت بر بازار استان توسط دستگاه های مربوطه را با هدف پیشگیری از کاهش اقلام و یا افزایش قیمت کالاها دانست.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!