دو هزار میلیارد ریال برای توسعه شهرستان کیار هزینه شد
شما اینجا هستید
اقتصادی » دو هزار میلیارد ریال برای توسعه شهرستان کیار هزینه شد

در دولت یازدهم دو هزار میلیارد ریال برای توسعه شهرستان کیار هزینه شد. به گزارش چهارمحال آنلاین، قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در مسجد رسول الله شهر گهرو شهرستان کیار تاکید کرد: با اختصاص این مبلغ ، تحول چشمگیری در بخش های مختلف این شهرستان ایجاد شده است.
وی با اشاره به هزینه یکهزار و 410 میلیارد ریالی برای احداث جاده جایگزین کارون 4 در شهرستان کیار افزود: از این مبلغ 730 میلیارد ریال در دولت یازدهم اختصاص یافت.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: به تازگی 220 میلیارد ریال دیگر برای ارتقا جاده جایگزین کارون 4 در شهرستان کیار اختصاص پیدا کرد.
وی یادآور شد: در دولت یازدهم وضعیت گازرسانی، برق رسانی، آبرسانی، بهداشت و درمان، امور فرهنگی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شهرستان کیار متحول شد.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: مدیریت استان برای تخصیص ردیف اعتباری ملی به منظور تکمیل و بهره برداری از سد گهرو، تامین زیرساخت های مجتمع دامپروری و استقرار کلانتری در شهر گهرو تلاش های ویژه ای انجام داده است.
وی با اشاره به اقدامات مطلوب دولت یازدهم در حوزه های مختلف گفت: عده ای خدمات این دولت را نادیده می گیرند اما تمامی خدمات دولت های قبل را تایید می کنند.
سلیمانی دشتکی به کسب نتایج مطلوب در برجام اشاره و تاکید کرد: حذف 6 قطعنامه ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران از مهمترین دستاورهای برجام محسوب می شود.
وی افزود: منزوی شدن آمریکا و اسرائیل، افزایش فروش نفت ایران، رشد روابط با دنیای خارجی و مهار تورم از دیگر دستاوردهای برجام است.
استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین در مسجد امام حسین (ع) شلمزار تصریح کرد: وجود ولایت فقیه و جمهوری اسلامی امنیت ایران در منطقه و جهان را تضمین کرده است.
وی یادآور شد: ایران و چهارمحال و بختیاری بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به پیشرفت های چشمگیری دست یافته اما هنوز هم مشکلاتی وجود دارد.
سلیمانی دشتکی به ایجاد 900 متر از تونل زره اشاره و اظهار کرد: از این میزان 720 متر در دولت یازدهم و 180 متر در سال های قبل حفر شده است.
وی گفت: در دولت یازدهم 55 میلیارد ریال به دهیاری های شهرستان کیار کمک و 270 میلیارد ریال برای توسعه گازرسانی در این شهرستان هزینه شد.
استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مردم، مسئولان و قشرهای مختلف باید در بیان مشکلات و ارائه عملکرد دولت انصاف و عدالت را رعایت کنند.
وی افزود: تکمیل طرح های نیمه تمام و تسریع در اجرای طرح های توسعه ای از مهمترین برنامه ها و اولویت های چهارمحال و بختیاری محسوب می شود.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به منظور سرمایه گذاری در بخش های مختلف چهارمحال و بختیاری در دوران پسابرجام با جدیت بیشتری در حال انجام است.
استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین گفت: کمبود فضاهای ورزشی شهرستان کیار بررسی و برای جبران آن اقدامات لازم انجام می شود.
قاسم سلیمانی دشتکی در نشست شورای برنامه ریزی شهرستان کیار تاکید کرد: تامین اعتبار لازم برای کمبود سالن های ورزشی این شهرستان با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری مورد بررسی کارشناسی قرار می گیرد.
وی، پیگیری مسئولان دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری برای احداث بیمارستان شلمزار را ضروری دانست و افزود: این اقدام باید تا 15 روز دیگر انجام شود.
سلیمانی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری نیازسنجی مورد نیاز برای احداث فضاهای بهداشتی و درمانی و همچنین پانسیون و خانه بهداشت در نقاط مختلف شهرستان کیار را انجام دهد.
وی یادآور شد: برای احداث مجتمع دامپروری مرکز شهرستان کیار کمیته ای کارشناسی با رعایت ضوابط زیست محیطی، اجتماعی و علمی تا 15 روز دیگر نسبت به مکانیابی زمین مورد نظر اقدام کنند.
استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار کرد:مسئولان اداره کل جهاد کشاورزی استان نسبت به تامین اعتبار احداث سد خاکی دستناء از محل ماده 180 پیگیری های لازم را انجام دهند.
معاون بودجه سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری نیز گفت: برای احداث استخر شنای شلمزار تاکنون 6 میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه شده است.
علی شهریارپور هزینه مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه را 37 میلیارد ریال اعلام و تاکید کرد: این مبلغ امسال تخصیص می یابد.
وی افزود: برای احداث سال ورزشی سرتشنیز در شهرستان کیار یک میلیارد و 100 میلیون ریال هزینه شده و برای بهره برداری از آن 12 میلیارد ریال دیگر هم امسال اختصاص پیدا می کند.
شهریارپور تصریح کرد: سالن تیراندازی شلمزار تکمیل شده و برای تجهیز آن امسال 300 میلیون ریال اختصاص داده می شود.
وی یادآور شد: امسال برای احداث زمین چمن شلمزار 750 میلیون ریال، برای احداث سالن ورزشی گهرو یک میلیارد و 150 میلیون ریال، برای تکمیل پایگاه قهرمانی پرتاب های دو و میدانی شلمزار یک میلیارد و 120 میلیون ریال و برای حصارکشی زمین های ورزشی گهرو و دستناء دو میلیارد ریال اختصاص خواهد یافت.
شلمزار مرکز شهرستان کیار در 35 کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع است.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری