شما اینجا هستید
اقتصادی » راه اندازی صندوقهای حمایت از توسعه منابع طبیعی در انتظار آورده دولتی

راه اندازی صندوقهای حمایت از توسعه منابع طبیعی در انتظار آورده دولتی ،دبیر ستاد راهبری ملی صندوق های حمایت از توسعه منابع طبیعی کشور، یکی از مشکلات راه اندازی این صندوق ها را تامین سهم مشارکت دولت عنوان کرد.
احمدرضا لعلی نیا روز سه شنبه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: از آنجا که زیر ساخت ها برای راه اندازی صندوق های حمایت از توسعه منابع طبیعی کشور فراهم شده است، اگر دولت با رویکرد اختصاص حدود ۱۲۰میلیارد ریال اعتبار برای تامین آورده این صندوق ها اقدام کند، تا پایان امسال امکان راه اندازی این صندوق ها در تمامی استانها امکان پذیر است.
وی همچنین تاکید کرد: اگر قانونگذار اجازه اختصاص بخشی از درآمدهای سازمان جنگلها و اعتبارات دولتی برای تامین مشارکت دولت در این صندوق ها را بدهد و صندوق توسعه ملی نیز در قالب ارائه تسهیلات چهار درصد بخشی از سهم ۵۱ درصدی مردم از تامین اعتبارات صندوق حمایت از توسعه منابع طبیعی را تقبل کند، اثرگذاری فعالیت این صندوق ها در کشور بطور چشمگیری قابل مشاهده خواهد بود و از وابستگی منابع طبیعی به دولت تا حد زیادی کاسته می شود.
لعلی نیا در ادامه از تصویب قانون احکام دائمی برنامه ششم توسعه کشور خبر داد و بیان کرد: براساس تبصره یک ماده ۳۱ این قانون، شورای برنامه ریزی استانها باید پنج درصد از اعتبارات استان را به سرمایه گذاری در این صندوقها اختصاص دهد.
به گزارش چهارمحال آنلاین ، تاکنون هشت صندوق در استانهای اصفهان، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس، یزد، کرمان و جنوب کرمان و سمنان با ۱۴۰میلیارد ریال سرمایه گذاری از سوی ۴۵ هزار بهره بردار از جمیعت یک میلیون و ۶۰۰هزار نفری بهره برداران بخش منابع طبیعی تشکیل شده است.
دبیر ستاد راهبری صندوقهای حمایت از توسعه منابع طبیعی برای شرکت در ششمین کمیته تخصصی صندوقهای حمایت از توسعه منابع طبیعی کشور به شهرکرد سفر کرده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!