شما اینجا هستید
گزارش » شرط وزارت راه و شهرسازی برای تطبیق طرح تفصیلی با طرح جامع شهرکرد

معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری ایران، مغایرت‌ اساسی طرح‌ تفصیلی با طرح ‌جامع شهرکرد را با قید 2 شرط خطاب به استاندار و مسئولان استان چهارمحال و بختیاری ابلاغ کرد.
به گزارش چهارمحال آنلاین به نقل از ایرنا، پیروز حناچی در این نامه که نسخه ای از آن به ایرنا ارسال شد، آورده است: در اجرای بند 5 ماده 4 قانون تاسیس شورایعالی شهرسازی و معماری ایران و ماده 42 آیین نامه نحوه بررسی و تصویب طرح‌ های توسعه و عمران محلی، منطقه ‌ای و ملی و مطابق مقررات شهرسازی و معماری کشور، نقشه مغایرت اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهرکرد مبنی بر تغییر کاربری اراضی روبه روی دانشگاه، در جلسه شورایعالی شهرسازی و معماری ایران به تصویب رسید.
به گفته وی، مغایرت اساسی طرح تفصیلی با طرح جامع شهرکرد مبنی بر تغییر کاربری از فضای سبز به مسکونی موسوم به اراضی رو به روی دانشگاه، با قید 2 شرط شامل ممنوعیت هرگونه بارگذاری شهری بر روی کانال های متروکه واقع در این اراضی و تدقیق سطوح مربوطه و حریم های آن تحت کاربری ‘حریم سبز حفاظتی’ می باشد.
حناچی در این نامه تاکید کرد: هرگونه تغییر در کاربری این اراضی و حریم موجود از سوی مالکان و متصرفان اراضی ملزم به انجام تعهداتی در قبال شهر و شهروندان بوده و با توجه به اینکه حکم ایجاد مغایرت ‌اساسی در طرح جامع شهر را ایجاد می کند، نیازمند مجوز و تصویب شورایعالی شهرسازی است.
رئیس اداره طرح های کالبدی اداره کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: در طرح جامع و تفصیلی شهرکرد فضای سبز روبه روی دانشگاه با قابلیت تفریحی، گردشگری، فرهنگی و خدماتی است و با توجه به اینکه مغایر اجرای طرح جامع محسوب می شد، برای تغییر کاربری در مراحل استانی تصویب و به شورایعالی معماری و شهرسازی ایران ارسال شد.
اسماعیل ملک محمدی اظهار کرد: مراحل قانونی تغییر کاربری فضای موجود به مسکونی و خدماتی انجام و در شورایعالی معماری و شهرسازی ایران تصویب و طرح و نقشه های اجرایی منطقه از سوی این شورا به استان ابلاغ شد.
به گفته وی، مطابق ابلاغ شورایعالی معماری و شهرسازی ایران، شهرداری شهرکرد موظف به اجرای طراحی عملیات فاز 2 منطقه و شبکه معابر محدوده بوده و پروفیل های طولی و عرضی محدوده را طراحی کند.
ملک محمدی ادامه داد: مطابق ابلاغ نقشه های شورایعالی معماری و شهرسازی ایران، شهرداری باید مجوز احداث ساختمان برای مالکان را ابلاغ کند.
طرح جامع شهرکرد در تیرماه 1386 و با مدت اجرای 10 ساله تصویب شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!