شما اینجا هستید
اسلایداصلی » شعور، یعنی عملیاتی کردن ارزش‌های دینی و ولایت‌مداری

شعور، یعنی عملیاتی کردن ارزش‌های دینی و ولایت‌مداری ،امام جمعه شهرکرد با توجه به سخنرانی اخیر رهبری گفت :شروطی را که برای آن برجام قبلی گذاشتند، عملیاتی نشد و نتیجه‌اش را دیدیم این دفعه عبرت بشود و این شروطی که این جا گذاشته شد، مورد توجه قرار بگیرد.به گزارش چهارمحال آنلاین ، حجت الاسلام و المسلمین محمد علی نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد امروز ۴ خرداد در خطبه های نماز جمعه شهرکرد با اشاره به سوم خرداد روز آزادسازی خرمشهر و چهارم خرداد که روز مقاومت نامگذاری شده است گفت: دوران دفاع مقدس یک دوره کاملا درس‌آموز برای کشور ما است. در دوران دفاع مقدس قرآن به صحنه آمد و بسیاری از زوایای قرآن عملی شد.
امام جمعه شهرکرد افزود: در دوران دفاع مقدس آن چه را که ما کاملا مشاهده می‌کردیم، عدالت ظهور و بروز کرد؛ ایثار بروز و ظهور کرد؛ کم‌رنگ شدن گرایش‌های دنیوی و پررنگ شدن گرایش‌های اخروی، استقبال سبقت‌گونه از شهادت و پایبندی عملی به دین در حدود قابل توجه و تبعیت از ولی دینی و ایمانی ولی خدا ولی‌فقیه، روحیه‌ جهادگری و کفرستیزی و روحیه طاغوت‌زدایی و روحیه جهادِخوکفایی ظهور و بروز کرد و این‌ها همه ویژگی‌های جامعه قرآنی و جامعه دینی است؛ صبر بر شدائد و عزت ایمانی و ذلت ناپذیری بروز و ظهور پیدا کرد.
امام جمعه شهرکرد تصریح کرد: برادران و خوهران ما هر روز به این ارزش‌های والای انسانی نیاز داریم. امروز هم که در برابر آمریکای متجاوز و در برابر دشمنان جلاّد صهیونیستی و امثال این‌ها هستیم، به همین روحیه‌ها نیاز داریم. فقط تنها مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر کفر و شرک کار را درست نمی‌کند. این‌ها شعار است و باید مدام و مستمر زنده باشد اما شعور، یعنی عملیاتی کردن ارزش‌های دینی و ولایت‌مداری هم باید مدام و مستمر زنده باشد.
نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر این که اگر رهنمودهای رهبرانقلاب عملیاتی می‌شد، در مسئله برجام به این جا نمی‌رسیدیم گفت: اگر این رهنمودهای ولی أمر مسلمین واقعا زنده بود در مسئله برجام به این جا نمی‌رسیدیم. شما یادتان هست و من حتما توصیه می‌کنم نامه‌ای را که رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۴ به آقای رئیس جمهور نوشتند که این نامه در تاریخ مانده است و برای همیشه این نامه زنده است. همه مراجعه بفرمایید و این نامه را مشاهده کنید که رهبر انقلاب چقدر ظریف و جامع و زیبا مسئله برجام و این که آمریکایی‌ها چه خصوصیتی دارند و ما به دنبال چه هستیم را ترسیم کردند و بعد هم شروطی که گذاشتند و فرمودند اگر این شروط را آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها عملیاتی کنند، من هم مصوبه شورای امنیت ملی را می‌پذیرم. این آخرین نامه‌ای است که رهبرانقلاب راجع به مسئله برجام نوشتند. اما آن شروط چقدر عملیاتی شد؟ با کمال تأسف بسیاری از آن شروط عملیاتی نشد و روی زمین ماند و ما با برجامی این چنین امروز مواجه هستیم.
نماینده ولی فقیه در استان تاکیدکرد: حالا مسئله برجام انجام شده است و همان طور که رهبرمعظم انقلاب فرمودند به هیچ وجه نباید برجام مایه اختلاف بشود اما مایه عبرت باید باشد و باید از آن درس بگیریم.
حجت الاسلام و المسلمین نکونام با تاکید بر این که این دفعه دیگر شروط رهبری در ادامه برجام با اروپا مورد توجه قرار بگیرد افزود: حالا شرایط اقتضا کرد و سراغ برجام اروپایی رفتند. باز رهبرانقلاب در سخنرانی دو روز گذشته که محضرشان بودیم، خیلی جامع شروطی را برای این برجام گذاشتند. آن شروطی را که برای آن برجام قبلی گذاشتند، عملیاتی نشد و نتیجه‌اش را دیدیم این دفعه عبرت بشود و این شروطی که این جا گذاشته شد، مورد توجه قرار بگیرد.
امام جمعه شهرکرد به نقض حقوق بشر آمریکایی اشاره کرد و افزود: در ادامه فرمایشات، رهبر انقلاب راجع به نقض حقوق بشر توسط آمریکا ده مورد را شمردند و فرمودند چرا سازمان ملل این‌ها را بررسی نمی‌کند. این مطالبه خیلی مهم است و نشان دهنده این است که نظام ما به فضل الهی به این جا رسیده است که امروز ما مطالبه می‌کنیم. امروز نظام به فضل الهی قوی و قدر است و در یک جایگاه بلند به فضل الهی در دنیا قرار گرفته است و فقط می‌خواهد که مسئولین با بصیرت و بیداری و شجاعت به این مردم خوب و توانمندی‌های داخلی تکیه کنند و مشکلات را یکی پس از دیگری حل کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!