شما اینجا هستید
فرهنگی » صدا و سیما نیازمند تحول و انقلاب است

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: صدا و سیمای کشور نیاز به انقلاب و تحول اساسی در حوزه های مختلف دارد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام روز شنبه در شورای اداری چهارمحال و بختیاری با حضور عبدالعلی علی عسگری رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: علیرغم فعالیت های صورت گرفته در رسانه ملی اما با نقطه مطلوب فاصله داریم و اگر با همین سرعت حرکت کنیم به مقصد مورد نظر نمی رسیم.
وی ایجاد انقلاب و تحول درونی در صدا و سیما را ضروری برشمرد و یادآور شد: تاکنون شجاعت لازم برای این اقدام در صدا و سیما وجود نداشته است.
نکونام همچنین دهه فجر را فرصت مناسبی برای بازنگری و بررسی خدمات نظام در کشور و استان دانست.
وی تبلور صدا و سیمای اسلام در صدا و سیمای ملی را ضروری دانست و افزود: وضعیت رسانه ملی جمهوری اسلامی در مقایسه با رسانه های بیگانه و دوران ستمشاهی قابل مقایسه نیست.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد وجود ۲ گزینه مهم در صدا و سیما را مهم و تاثیرگذار دانست و اظهار کرد: محتوا و نیروی انسانی کارآمد، متعهد و پرانگیزه در رسانه ملی باید مورد توجه باشد.
وی گفت: شکل دهی و تاسیس مراکز علمی و دانشگاهی در حوزه صدا و سیما می تواند در ارتقای رسانه ملی موثر باشد.
نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: امروزه رسانه به عنوان یکی از مهمترین ارکان و پایه های دموکراسی در دنیا محسوب می شود.
علی کاظمی باباحیدری تاکید کرد: به همین منظور تقویت ارتباط با رسانه بویژه صدا و سیما می تواند در راستای انعکاس عملکرد مسئولان نظام جمهوری اسلامی به مردم موثر باشد.
وی با اشاره به ایجاد و فعالیت شبکه های فراوان در دنیا برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی افزود: فعالیت شبکه های بیگانه نتوانسته جایگاه صدا و سیما را کمرنگ کند.
کاظمی باباحیدری تصریح کرد: دشمن جنگ نرم و رسانه ای را مورد توجه قرار داده و برای خنثی کردن این توطئه آنان باید هشیار باشیم.
وی گفت: صدا و سیما باید در برنامه سازی و تولیدات رادیویی و تلویزیونی خود نسبت به معرفی قابلیت ها، جاذبیت ها، توانمندی ها، پتانسیل ها، مشاهیر، مفاخر، آداب، رسوم، سنت ها و فرهنگ چهارمحال و بختیاری در سطح ملی و بین المللی تلاش کند.
کاظمی باباحیدری تاکید کرد: به منظور تحقق این اهداف نمایندگان مردم چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل برای کمک به مسئولان مربوطه را دارند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری نیز گفت: امروز بهره برداری از ۱۱۴ پروژه محتوایی و فنی در این مرکز آغاز می شود.
مهرداد عظیمی اظهار کرد: برای بهره برداری از این پروژه ها ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار ملی و استانی هزینه شده و
از محموع پروژه های قابل بهره برداری ۳۰ مورد فنی و افزون بر ۸۰ مورد محتوایی است.
عظیمی تاکید کرد: تولید مجموعه تلویزیونی ۲۶ قسمتی شیر علیمردان خان بختیاری در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری امروز کلید می خورد.
عبدالعلی علی عسکری رئیس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به منظور حضور در شورای اداری چهارمحال و بختیاری، تجلیل از برگزیدگان جشنواره نوزدهم تولیدات رادیویی و تلویزیونی استان و افتتاح ۱۱۴ پروژه محتوایی و فنی به شهرکرد سفر کرده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!