شما اینجا هستید
اقتصادی » طرح های اشتغالزا در اولویت دریافت تسهیلات قرار می گیرد

طرح های اشتغالزا در اولویت دریافت تسهیلات قرار می گیرد ،استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: طرح های اشتغالزایی، دانش بنیان، تکمیل کننده زنجیره های تولید محصولات استانی و عاری از مشکلات زیست محیطی برای دریافت تسهیلات و کمک های فنی و اعتباری در اولویت سال جاری قرار دارند.
به گزارش چهارمحال آنلاین ، اقبال عباسی روز یکشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: از این پس پرداخت تسهیلات و کمک های فنی و اعتباری به طرح هایی با هدف توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر که دارای ظرفیت ایجاد اشتغال هزار نفری با ارزان ترین سرمایه هستند،جایگزین ارائه تسهیلات به کارخانه هایی می شود که اشتغال آنان با سرمایه هنگفت به یکصد نفر نیز محدود نمی شود.
وی حمایت از قالیبافان روستایی و تامین بخشی از نیازهای نقدی وغیر نقدی آنان برای راه اندازی دار قالی در تمامی شهرستان ها را یکی از این موارد عنوان کرد.
عباسی ادامه داد: حمایت از بهره بردارانی که تمایل به تبدیل دامداری سنتی خود به صنعتی دارند و یا تولید کنندگانی که درصدد راه اندازی واحدهای فرآوری محصولات کشاورزی بخصوص بادام هستند از دیگر مواردی است که می توانند در ردیف طرح های اولویت دار و مشمول کمک های فنی و اعتباری قرار گیرند.
استاندار چهارمحال و بختیاری، حمایت از کالاهای ایرانی و تولیدات داخلی را از اولویت های استان برای ارائه اعتبارات تملک دارائی و کمک های فنی و اعتباری به متقاضیان عنوان کرد.
عباسی ادامه داد: البته این کمک ها تنها به اعتبارات نقدی محدود نمی شود و دیگر موارد نظیر تامین زمین، مکان، آب، برق، گاز و یا تجیهزات مورد نیاز سرمایه گذار را نیز شامل می شود.
در این نشست مشکلات اعتباری چند واحد تولیدی مصنوعات چوبی، تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی، شیرخشک پگاه و شرکت چینی سحر استان بررسی و برای حل این مشکلات که به طورعمده تقسیط بدهی و جریمه ها را شامل می شد، تصمیم گیری شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!