شما اینجا هستید
اجتماعی » طرح پتروشیمی بروجن در اولویت وزارت نفت قرار گرفت

طرح پتروشیمی بروجن در اولویت وزارت نفت قرار گرفت ، نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: به دستور وزیر نفت، طرح پتروشیمی بروجن به عنوان یکی از طرح های اولویت دار این وزارتخانه برای جذب سرمایه گذاری انتخاب شده است.خدیجه ربیعی فرادنبه روز جمعه در خصوص دیدار با وزیر نفت افزود: در پی هماهنگی های انجام شده از سوی اینجانب، نشستی با حضور نمایندگان استان در مجلس، استاندار چهارمحال و بختیاری و مسئولان با بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت به منظور پیگیری طرح های مهم استان از جمله طرح پتروشیمی بروجن و رفع مشکل گاز رسانی و خدمات رسانی به برخی روستاهای استان و شهرستان بروجن برگزار شد.
وی گفت: در این نشست وزیر نفت دستور جذب سرمایه گذار و در اولویت قرار دادن طرح پتروشیمی بروجن به عنوان یکی از طرحهای اولویت دار (mpc) و در ردیف طرح های وزارتخانه را صادر کرد.
ربیعی افزود: این طرح به عنوان یک طرح ملی دارای مجوز هیات دولت در سال ۸۱ و مجوز قطعی تامین خوراک اتیلن آغاز شده و مقام معظم رهبری نیز بارها در سفرهای استانی که داشتند بر ایجاد طرحهای محرومیت زدایی و تعادل بخشی و توازان بخشی تاکید داشته اند.
وی یادآور شد: با توجه به اولویت دار بودن طرح پتروشیمی بروجن برای استان و شهرستان، وزارت نفت برای تسهیل کار سرمایه گذاران در این طرح اعلام آمادگی کرده است.
این نماینده مجلس اظهار کرد: وزیر نفت در این نشست دستور داد تا طرح پتروشیمی بروجن در اولویت mpc قرار گیرد تا موانع پیشروی سرمایه گذاران رفع شود و این طرح ملی به یک پیشرفت مطلوبی برسد.
به گفته وی، شرکت سرمایه گذاری ایرانیان به عنوان یکی از سرمایه گذاران این بخش توانایی بالایی در اجرای این طرح دارد و انتظار است با توجه به نرخ بالای بیکاری شهرستان بروجن این طرح، در آینده نزدیک به بهره برداری برسد.
ربیعی یادآور شد: با توجه به آمار بالای بیکاری در شهرستان بروجن بهره برداری از این طرح بالادستی و احداث طرحهای پایین دستی پتروشیمی، زمینه اشتغال بخشی از جوانان این شهرستان فراهم خواهد شد.
اجرای طرح شرکت پتروشیمی بروجن در شهرستان بروجن- دشت حلوایی در مساحت ۱۰۰ هکتار در دست احداث است.
این طرح در زمینه تهیه لوله و بطری، ظروف، فیلم، لوازم خانگی و قطعات صنعتی کاربرد دارد.
میزان تولید این مجتمع در زمان بهره برداری ۳۰۰ هزار تن ‘پلی اتیلن سنگین’ (HDPE) اعلام شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری