مدارس غیر ایمن چهارمحال وبختیاری
شما اینجا هستید
اجتماعی » مدارس غیر ایمن چهارمحال وبختیاری

مدارس غیر ایمن چهارمحال وبختیاری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال وبختیاری گفت: 40 درصد مدارس این استان غیر ایمن است که نیاز به تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.
بیژن حیدری روز پنجشنبه در آستانه برگزاری نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان در جمع خبرنگاران افزود: از مجموع یکهزار و 950 ساختمان و فضای آموزشی در استان 40 درصد غیرایمن است که برای تخریب و تجهیز این مدارس به بیش از 5 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
به گفته وی ، 100مدرسه از این تعداد را مراکز آموزشی غیر ایمن، تخریبی و خطرآفرین و مابقی نیاز به بازسازی و مقاوم سازی و استاندارد سازی است.
وی کمبود اعتبارات و پراکندگی دانش آموزان در مدارس و کلاس های درس را از مهمترین مشکلات این اداره کل در توزیع اعتبارات و اجرای طرح های عمرانی عنوان کرد و گفت: هم اکنون سیستم گرمایشی 310 مدرسه استان غیراستاندارد است.
حیدری افزود: برای تجهیز و نوسازی سیستم گرمایشی این تعداد مدرسه نیازمند یکهزار میلیارد ریال اعتبار هستیم که مشارکت خیران را می طلبد.
وی اظهار کرد: سال گذشته 110 مدرسه در استان با اعتباری بیش از 60 میلیارد ریال به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شد که در صورت حمایت خیران و تخصیص اعتبار، مشکل سیستم گرمایشی این مدارس تا سه سال آینده رفع می شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجیهز مدارس چهارمحال وبختیاری با اشاره به فعال شدن مجمع خیران مدرسه سازی در استان از سال 77 تاکنون افزود: 312 باب مدرسه با یکهزار و 788 کلاس درس و 238 هزار و 500 متر مربع زیر بنا توسط خیرین مدرسه ساز در استان احداث شده است.
هم اکنون 235 خیر نیک اندیش مدرسه ساز در استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شده که از این تعداد 40 نفر بانو هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری