شما اینجا هستید
اجتماعی » مدارس فنی و حرفه‌ای و هنرستان‌های کشور نیازمند ۴۰ هزار نیرو هستند

مدارس فنی و حرفه‌ای و هنرستان‌های کشور نیازمند ۴۰ هزار نیرو هستند ،مدیرکل فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس فنی و حرفه‌ای و هنرستان‌های کشور نیازمند بیش از ۴۰ هزار نیرو شامل ۱۶ هزار هنرآموز و ۲۵ هزار نفر استادکار هستند.به گزارش خبرگزاری چهارمحال آنلاین ، محسن حسینی‌مقدم ظهر امروز در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره هنرهای تجسمی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای کشور در استان اظهار داشت: سال گذشته ۱۸۰۰ نفر هنرآموز و استادکار جذب شدند که امسال از مجموع ۱۷ هزار نفر که امسال استخدام می‌شوند نیز ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در مدارس فنی و حرفه‌ای و هنرستان‌های استخدام می‌شوند.
وی با اشاره به بحث ارتقای کیفیت آموزشی افزود: از جمله راه‌های ارتقای کیفیت آموزشی و سنجش میزان مهارت دانش‌آموزان برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات است.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در جشنواره هنرهای تجسمی هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای کشور نیز دانش‌آموزان خلاقیت‌ها و استعدادهای خود را به نمایش می‌گذارند.
حسینی‌مقدم با اشاره به اهمیت توجه به رشته‌های فنی و هنری ادامه داد: علی‌رغم نیاز کشور به نیروی کار و بیانات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور درباره توجه به کارآموزی اما هنوز فرهنگ کارآموزی در جامعه و بین خانواده‌ها جایگاهی ندارد، برگزاری چنین برنامه‌هایی خانواده‌ها را با نیازهای ضروری بازار کار آشنایی می‌کند.
وی با اشاره به هدایت تحصیلی دانش‌آموزان خاطرنشان کرد: تمایل خانواده‌ها به یکی، دو رشته خاص است که علی‌رغم آمار بالای بیکاری در بین جوانان تحصیلکرده دانشگاهی اما خانواده‌ها ترجیح می‌دهند فرزندانشان وارد دانشگاه شوند.
مدیرکل فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: ورود دانش‌آموزان به آموزش‌های مهارتی زمینه آشنایی آنها را با الفبای کار فراهم می‌کند.
حسینی‌مقدم با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره ادامه داد: زمینه‌سازی برای پرورش استعدادها و خلاقیت‌های هنرجویان، ایجاد فضای سازنده و سالم برای هنرجویان، معرفی توانمندی‌های هنرجویان به جامعه از جمله اهداف جشنواره است. همچنین این جشنواره زمینه معرفی استان چهارمحال و بختیاری و رشته‌های فنی و هنری را فراهم می‌کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!