مدیران ضعیف پس از پایان مدت یکماهه برکنار می‌شوند
شما اینجا هستید
اسلایداصلی » مدیران ضعیف پس از پایان مدت یکماهه برکنار می‌شوند

مدیران ضعیف پس از پایان مدت یکماهه برکنار می‌شوند ،استاندار چهارمحال و بختیاری از تعیین ضرب‌الاجل برای جذب تسهیلات بانکی اشتغال تا تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: پس از پایان فرصت تعیین شده مدیران باید جوابگوی عملکرد خود باشد.به گزارش خبرگزاری چهارمحال آنلاین، اقبال عباسی شامگاه شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با طرح سؤالات متعدد از مدیران دستگاه‌های اجرایی برای جذب نشدن تسهیلات بانکی در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: تسهیلات بسیار خوبی با سود بسیار کم برای ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف در نظر گرفته شده اما این سؤال مطرح است که چرا مشکل اشتغال و بیکاری حل نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه در گذشته دلیل عدم جذب تسهیلات اشتغال‌زایی در چهارمحال و بختیاری نرخ بهره بالای تسهیلات عنوان می‌شد، ادامه داد: این سؤال اکنون مطرح می‌شود که چرا وام‌های ارزان قیمت اشتغال روستایی و عشایر در حال برگشت است.
استاندار چهارمحال و بختیاری از تعیین ضرب‌الاجل برای جذب تسهیلات بانکی اشتغال تا تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: برخی از مدیران علل جذب نشدن این تسهیلات را زمان کم آن عنوان می‌کنند در حالیکه آئین‌نامه جذب تسهیلات برای تمامی استان‌ها در یک زمان ابلاغ شده است و سایر استان‌ها عملکرد بهتری در این موضوع داشته‌اند.
عباسی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید بر عملکرد مدیران حوزه اشتغال نظارت کنند، گفت: بزرگترین فساد در بدنه دستگاه‌های اجرایی عمل نکردن به وظایف است و باید جلوی این امر گرفته و شرایط پرداخت تسهیلات برای روستائیان و عشایر تسریع شود.
وی ادامه داد: باید مردم از شرایط اعطای تسهیلات آگاه شوند، بنابراین لازم است جلسات جهت آگاه‌سازی در جمع مردم برگزار شود و مدیران جهادکشاورزی، میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌ تعاون کار و رفاه اجتماعی بدانند که برگشت این تسهیلات فاجعه است.
وی با انتقاد از عملکرد ضعیف مدیران در جذب تسهیلات اشتغال‌زای روستایی و عشایر، خاطرنشان کرد: اگر روند و نوع نگاه ما تغییر نکند و درهمین راستا رضایت مردم جلب نشود، قطعا مردم و ناظرین ما را تغییر می‌دهند.
استاندار چهارمحال و بختیاری با تعیین ضرب‌الاجل برای مدیران مربوطه، تصریح کرد: پس از پایان فرصت تعیین شده برای جذب تسهیلات اشتغال‌زایی عملکرد مدیران در این زمینه بررسی می‌شود و مدیران پس از پایان فرصت باید جوابگوی عملکرد خود باشد، زیرا عدم جذب این تسهیلات ظلم به مردم این استان است.
وی در پایان گفت: ۴ هزار طرح با بانک‌ها فرستاده شده که تنها ۲۰ طرح به تصویب رسیده است، بنابراین باید دلایل رد این طرح‌ها در قالب یک گزارش ارائه شود و مدیران جهادکشاورزی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی و گردشگری بدانند اگر نتوانند این تسهیلات را جذب کنند ممکن است از سمت خود برکنار شوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری