شما اینجا هستید
فرهنگی » مراسم اعتکاف چهارمحال و بختیاری

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری مراسم اعتکاف چهارمحال و بختیاری در 150 مسجد این استان و ثبت نام تا بیستم فروردین ماه جاری برای داوطلبان شرکت در این مراسم معنوی خبر داد.
حجت الاسلام سیدجعفر مرتضوی روز چهارشنبه در گفت وگو با چهارمحال آنلاین اظهارکرد: بیش از 70 قاری مطرح استان و کشور برای آموزش و ختم کلام وحی نیز در این مساجد مشارکت دارند.
وی با اشاره به نبود محدودیت در ثبت نام افزود: سال گذشته بیش از 12هزار نفر در ایام البیض معتکف شدند که امسال پیش بینی می شود میزان مشارکت در این آیین معنوی 10 درصد بیشتر از سال گذشته باشد.
مرتضوی برگزاری آیین اعتکاف در مراکز آموزش عالی استان در سال گذشته را پرشور اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود امسال نیز به تعداد ظرفیت موجود در مساجد دانشگاه ها ثبت نام انجام شود.

اعتكاف هم نوعي مهماني خداست و معتكف بايد حداقل سه روز در خانه خدا حضور دائم داشته و مهمان خدا شود همانند دو مهماني حج و ماه مبارك يك سلسله چيزها كه قبل از اعتكاف حلال بود بر معتكف حرام مي‌شود كه آيه مباركه ولا تباشروهن و انتم عاكفون في المساجد به يكي از محرمات آن اشاره مي‌كند و آن مباشرت معتكف با همسر خودش است.حتي مي‌توان ادعا كرد كه مهماني اعتكاف ارج و قرب بيشتري نزد خدا خواهد داشت چرا كه در ماه مبارك رمضان و حج سلسله چيزهايي كه حرام است حكم حرمت به آن خورده است و به نوعي عبادت و برخي از اعمال در آن واجب خواهد شد. اما اصل اعتكاف مستحب است و كسي كه معتكف مي‌شود نه از روي تكليف بلكه از روي محبت و عشق است كه معكتف مي‌شود پس چه بسا همانطور كه در احايث آماده است ارج و منزلت اعتكاف از حج و ماه رمضان نيز بيشتر باشد.
مراسم اعتکاف چهارمحال و بختیاری از روز سیزدهم تا 15 رجب ماه برگزار می شود و معتکفین در این سه روز علاوه بر روزه داری به راز و نیاز با معبود خود می پردازند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!