شما اینجا هستید
اجتماعی » مسابقات ورزشی مدارس رسمیت می یابد

مسابقات ورزشی مدارس رسمیت می یابد ،رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی گفت: مسابقات ورزشی آموزشگاه و مدارس ظرف ۴ سال آینده به عنوان مسابقات رسمی شناخته می شود و مورد حمایت فدراسیون های ورزشی قرار می گیرد.به گزارش چهارمحال آنلاین ، حسین بابوئی روز سه شنبه دیدار از روند برگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات ورزش دانش آموزی پسران کشور مقطع متوسطه اول و دوم افزود: مسابقات ورزش دانش آموزی در مدارس آغاز می شود که نفرات برتر به عضویت تیم های ملی در می آیند.
وی برگزاری این مسابقات را شناسایی استعدادهای ورزشی در مدارس و تقویت روحیه ورزشی و ارتقای مهارت های زندگی و اجتماعی بین دانش آموزان دانست.
به گفته وی، در مسابقات دانش آموزان ۱۵ هزار دانش آموز دختر و پسر در ۱۲ رشته و در ۶ شهر کشور با هم به رقابت می پردازند که تیم های قهرمان و ورزشکاران برتر به مسابقات جهانی و بین المللی اعزام و استعدادهای برتر عضو تیم ملی می شوند.
بابوئی با اشاره به اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اظهار داشت: در آموزش و پرورش به دنبال کم کردن استرس بین دانش آموزان هستیم که بهره گیری از ورزش یکی از ابزارهای کاهش استرس است.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری نیز به میزبانی استان برای سومین سال برای برگزاری مسابقات کشوری دانش آموزان اشاره کرد و گفت: مسابقات ورزش قهرمانی دانش آموزان پسر و بیست و نهمین دوره مسابقات ورزش قهرمانی دختر سراسر کشور از ۱۶ مردادماه به مدت ۲۲ روز در استان در حال اجراست.
بهروز امیدی افزود: این دوره از مسابقات با حضور ۴ هزار ورزشکار، مربی، سرپرست ، داور ، ناظر و عوامل اجرایی در سه رشته شنا، ژیمناستیک، دو ومیدانی در ۳ مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم در شهرکرد اجرا می شود.
در این دوره از مسابقات ۹۵۳ ورزشکار در قالب ۱۰۴ تیم در رشته شنا، ۹۵۸ورزشکار در قالب ۹۰ تیم در رشته ژیمناستیک و یکهزار و ۷۰۶ ورزشکار در قالب ۱۷۳ تیم در رشته دوومیدانی شرکت دارند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری