ممنوعیت کوچ زودهنگام عشایر به مناطق ییلاقی چهارمحال و بختیاری
شما اینجا هستید
اجتماعی » ممنوعیت کوچ زودهنگام عشایر به مناطق ییلاقی چهارمحال و بختیاری

مدیرکل امورعشایر چهارمحال و بختیاری گفت: کوچ زود هنگام عشایر همراه با دام به مراتع در مناطق ییلاقی استان قبل از تقویم کوچ (20 اردیبهشت ماه) ممنوع است
یحیی حسین پور افزود: کوچ بهاره عشایر به مناطق ییلاقی قبل از روال قاونی تخلف محسوب شده وعلاوه بر برخورد از استقرار آنها نیز تا زمان کوچ جلوگیری خواهد شد.
وی با بیان اینکه چرای زودهنگام دام در مراتع یکی از عوامل مهم تخریب مراتع است، اظهار کرد: زمان ورود دام به مراتع ییلاقی باید مطابق با پروانه مرتعداری صادر شده باشد، در غیر این صورت از سوی دستگاه های متولی اعمال قانون خواهند شد.
وی گفت: براساس قانون، چرای دام در مراتع بدون پروانه چرا و یا دام مازاد بر ظرفیت تعیین شده جرم است و فرد خاطی مستلزم پرداخت 20 درصد متوسط ارزش واحد دامی برای هر واحد دامی به عنوان جریمه می باشد.
حسین پور با بیان اینکه 17 هزار و 600 متر خط انتقال آب شرب برای عشایر انجام شده است، توضیح داد: امسال نیز 180 میلیون لیتر آبرسانی سیار برای عشایر استان انجام خواهد شد.
چهارمحال و بختیاری با داشتن بیش از 124 هزار نفر جمعیت عشایری به همراه یک میلیون و500 هزار راس دام سبک دومین استان عشایرنشین کشور بعد از استان فارس است.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری