شما اینجا هستید
اخبار IT » نوآوری و خلاقیت در دانشگاه‌ها سبب ایجاد اشتغال پایدار می‌شود

نوآوری و خلاقیت در دانشگاه‌ها سبب ایجاد اشتغال پایدار می‌شود ،رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی چهارمحال و بختیاری گفت: وجود برنامه توسعه مبنی بر تدوین نقش دانشگاه‌ها و داشتن خلاقیت و نوآوری از مولفه‌های مهم در ایجاد شغل است و نقشی که دانشگاه‌ می‌تواند برای شغل پایدار و مولد ایجاد کند ورود به حوزه نوآوری است.
به گزارش خبرگزاری چهارمحال، فرید براتی عصر امروز در همایش تعاون، کارآفرینی و اشتغال با اشاره به نرخ بیکاری در استان اظهار داشت: متاسفانه امروزه بحران بیکاری از مشکلات موجود در کشور بوده که همچنان تداوم دارد.
وی با بیان اینکه خلاقیت و نوآوری باید در دانشگاه جریان پیدا کند، افزود: دانشگاه‌ها به عنوان یک ضلع از نیروی کار محسوب می‌شوند که برای عبور از معضل بیکاری لازم است جریان نوآوری و خلاقیت در کشور بررسی و نسبت به آن شناخت کامل صورت گیرد.
رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: رشد اقتصادی، وجود برنامه توسعه مبنی بر تدوین نقش دانشگاه‌ها و داشتن خلاقیت و نوآوری از مولفه‌های مهم در ایجاد شغل است و نقشی که دانشگاه‌ می‌تواند برای شغل پایدار و مولد ایجاد کند ورود به حوزه نوآوری و خلاقیت است.
براتی از راه‌اندازی نخستین مرکز رشد نوآوری دانشگاه علمی و کاربردی در شهرک صنعتی بروجن در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: راه‌اندازی این مراکز با نوآوری و خلاقیت دانشجویان در ارتباط است.
وی با اشاره به اینکه ۱۲ مرکز علمی و کاربردی در استان وجود داشت، گفت: از این تعداد فعالیت ۴ مرکز به دلیل خصوصی تلقی شدن آن‌ها در ساختار فعالیت خود متوقف شدند که در حال حاضر ۴ هزار و ۲۰۰ نفر دانشجو در رشته‌های مختلف در سامانه به ثبت رسیده‌اند.
رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: باید ذهنیت دانش‌آموزان را به سمت اشتغال مولد معطوف کرد تا برای ایجاد شغل در آینده با مشکل مواجه نشوند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری