شما اینجا هستید
اجتماعی » پهپاد محلول‌پاش در جنگل‌های چهارمحال و بختیاری آزمایش شد

پهپاد محلول‌پاش در جنگل‌های چهارمحال و بختیاری آزمایش شد ،مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: پهپاد محلول‌پاش برای نخستین‌بار در جنگل‌های چهارمحال و بختیاری آزمایش شد. به گزارش خبرگزاری چهارمحال آنلاین ، علی محمدی‌مقدم شامگاه سه‌شنبه در حاشیه سم‌پاشی جنگل‌های بلوط در منطقه مشایخ چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: سم‌پاشی و محلول‌پاشی به‌وسیله پهپاد برای اولین‌بار در سازمان‌ جنگل‌ها و مراتع در سطح کشور در این استان انجام شد.وی با اشاره به روش تله فرمونی افزود: در سال‌های گذشته روش‌های متفاوتی از جمله استفاده از تله فرمونی برای به دام انداختن حشره نر برای جلوگیری از افزایش جمعیت این آفت و مبارزه بیولوژیکی با استفاده از سم باکتریایی که هیچ‌گونه خطری برای محیط‌زیست، انسان، پرندگان و حیوانات ندارد انجام شد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با اشار به وسعت جنگل‌های بلوط و صعب‌العبور بودن منطقه مبارزه با آفت جوانه‌خوار بلوط بیان کرد: به ‌صورت زمینی و با نیروی انسانی محدود امکان‌پذیر نبود همچنین استفاده از بالگرد به‌ دلیل هزینه بالا و نداشتن قدرت مانور بالا در برخی مناطق به‌صرفه و مؤثر نبود.
محمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: به همین دلیل ما به ‌دنبال یک روش جدید با هزینه کم برای مبارزه با آفت جوانه‌خوار بلوط در جنگل‌های چهارمحال و بختیاری بودیم که شرکت دانش‌بنیان از استان فارس پهپاد مجهز به دوربینی را طراحی کرده بود که می‌توانست در مناطق صعب‌العبور بر روی درخت بلوط هدایت متمرکز و شود و از ارتفاع کم محلول را بر روی درخت بلوط بپاشد.
وی گفت: این پهپاد محلول‌پاش برای اولین‌بار در جنگل‌های چهارمحال و بختیاری آزمایش شد و به دست مهندسان ایرانی ساخته شده است و این اقدام در راستای حمایت از تولیدات ایرانی صورت گرفت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری