شما اینجا هستید
اجتماعی » کاهش 35 درصدی تصادفات نوروزی در چهارمحال و بختیاری

از ابتدای اجرای طرح نوروزی سال96 تا کنون سرجمع تصادفات در محورهای مواصلاتی استان 35درصد کاهش داشته است.
سرهنگ رحمت الله نجفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار چهارمحال آنلاین افزود: در این مدت 40 فقره تصادف جرحی، فوتی، خسارتی در محورهای مواصلاتی استان اتفاق افتاده است که در تعداد تصادفات 33 درصد کاهش و تعداد فوتی تصادفات نیز 38 درصد کاهش داشته است.
وی، با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون تصادفات منجر به فوت در محورهای مواصلاتی استان ثبت و گزارش نشده است اظهار کرد: فوتی تصادفات ثبت شده از تاریخ 25 اسفندماه سال 95 تا اول فروردین 96بوده است.
سرهنگ نجفی افزود: از ابتدای اجرای طرح نوروزی پلیس تا کنون تعداد تصادفات جرحی 37 درصد کاهش و تعداد مجروجان 39درصد کاهش ، تعداد تصادفات خسارتی نیز 34 درصد کاهش داشته است.
وی به افزایش 7 درصدی تردد در محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و گفت: تا کنون بیش از 275 هزار و 788دستگاه خودرو در محورهای مواصلاتی استان تردد داشته که بیشترین تردد در محور شهرکرد به سورشجان بوده است.
به گفته وی، 53 درصد حوادث رانندگی در محورهای مواصلاتی استان به علت واژگونی خودرو به علت سرعت غیر مجاز و خواب آلودگی بوده است.
وی ، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ خودرو نیز بیشترین فراوانی تصادفات در محورهای استان را داشته است.
به گزارش چهارمحال آنلاین ، محورهای مواصلاتی استان چهارمحال وبختیاری به دلیل ایجاد رتباط بین استان های جنوبی و مرکزی از مسیرهای پرتردد هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!