شما اینجا هستید
اخبار IT » ۱۴ دستگاه خودپرداز در نقاط روستایی چهارمحال و بختیاری نصب می‌شود

۱۴ دستگاه خودپرداز در نقاط روستایی چهارمحال و بختیاری نصب می‌شود،مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات چهارمحال و بختیاری گفت: تا پایان اسفندماه سال جاری ۱۴ دستگاه خودپرداز در روستاهای محروم استان نصب می‌شود. مرتضی بلالی در گفت‌وگو با خبرنگار چهارمحال آنلاین، با بیان اینکه ۸۸۴ روستای استان به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند، اظهار داشت: حمایت از مناطق محروم و روستاهای کمتر توسعه یافته یکی از اولویت‌های کاری ما است بنابراین جهت ایجاد زیرساخت‌های برای دسترسی به اینترنت پرسرعت را برای روستاهای استان فراهم می‌کنیم.
وی افزود: در سال ۹۸ توسط اپراتور کوه نور به ۱۷ روستای بالای ۲۰ خانوار تلفن خانگی واگذار شد و در سال ۹۱ از محل اعتبارات uso به ۲۴ روستای بالای ۲۰ خانوار نیز تلفن واگذار شد همچنین در سال ۹۵ پروژه اینترنت روستایی توسط یکی از شرکت‌های طرف قرارداد وزارتخانه ۱۷۵ روستا تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفته است.
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات چهارمحال و بختیاری بیان کرد: همچنین ۳۸۱ روستای استان توسط شرکت کنسرسوم همت تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفته و مجموعا ۲۹ روستای زیر ۲۰ خانوار در استان به دلیل نداشتن برق فاقد اینترنت هستند.
بلالی با اشاره به پروژه‌های اجرا شده در حوز هفناری اظلاعات استان خاطرنشان کرد: راه‌اندازی مرکز دیتا سنتر استان که بزرگترین مرکز است، مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب و کار نوپا و مرکز آگاهی رسانی، پشتیبانی و امدادرسانی است که در دانشگاه شهرکرد راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به ارائه خدمات پولی و بانکی در روستاهای محروم استان گفت: ۲۰ دستگاه ATM تاکنون به روستاها واگذار شده و با پیگیری‌های انجام شده مقرر گردید تا پایان اسفندماه ۱۴ دستگاه دیگر نیز در روستاها نصب شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری