۲۰۰ هزار اصل نهال در چهارمحال وبختیاری توزیع می‌شود
شما اینجا هستید
اجتماعی » ۲۰۰ هزار اصل نهال در چهارمحال وبختیاری توزیع می‌شود

۲۰۰ هزار اصل نهال در چهارمحال وبختیاری توزیع می‌شود ،رئیس اداره آموزش و ترویج منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری گفت: به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری ۲۰۰ هزار اصل نهال در استان توزیع می‌شود. به گزارش خبرگزاری چهارمحال آنلاین ، هومن خاکپور ظهر امروز در ستاد هماهنگی و برنامه‌ریزی منابع طبیعی استان اظهار داشت: امسال همزمان به آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری ۲۰۰ هزار اصل نهال در استان توزیع می‌شود که بخشی از آن برای توسعه فضای سبز و جنگل‌کاری‌های دولتی است.
وی با اشاره به ویژه برنامه‌های هفته منابع طبیعی در استان افزود: اجرای طرح نهال کاری گلزار شهدا و بقاع متبرکه با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه، برگزاری ویژه برنامه‌هایی در مدارس و همایش منابع طبیعی در روز ۲۰ اسفندماه در دانشگاه شهرکرد برگزار می‌شود.
رئیس اداره آموزش و ترویج منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری بیان کرد: همچنین مقرر گردید با همکاری هلال احمر استان ۲ هزار نفر از سازمان جوانان هلال احمر را آموزش و بعد از آن به آن‌ها کارت همیار طبیعت داده می‌شود.
خاکپور با بیان اینکه امسال ۲۰۰ هزار اصل نهال در استان توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد: از مجموع ۲۰۰ هزار نهال ۱۵ هزار نهال کبوده و مابقی نهال انجیر، انار، سنجد و بلوط است که از استان تهیه شده که هم به آب کمتری نیاز دارند و هم اینکه حرفه اقتصادی و اجتماعی برای مردم به دنبال دارد.
محسن حبیبی مسئول حفاظت محیط زیست چهارمحال وبختیاری نیز در ادامه این جلسه گفت: نظارت بر ۲۵۰ واحد تولیدی جهت ایجاد ۲۵ درصد فضای سبز یکی از مهم‌ترین برنامه‌های محیط زیست در هفته منابع طبیعی است.
وی افزود: با توجه به اینکه با معضل کم آبی مواجه هستیم بنابراین باید به سمت کاشت گونه‌های درخچه‌ای و گل محمدی حرکت کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری