شما اینجا هستید
اسلایداصلی » ۲۰ تیم آتش نشانی در شهرکرد فعال می شود

۲۰ تیم آتش نشانی در شهرکرد فعال می شود ،مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری شهرکرد از آمادگی ۲۰ تیم فعال این سازمان برای خدمات رسانی در جشن چهارشنبه سوری خبر داد.به گزارش چهارمحال آنلاین، از روابط عمومی این سازمان، مجید علیپور با اعلام این خبر افزود: سازمان آتش نشانی با برنامه ریزی برای کاهش خطرات احتمالی آمادگی کامل دارد.وی ادامه داد: در این راستا علاوه بر فعالیت ایستگاه های آتش نشانی سطح شهر، با استقرار خودرو در برخی از اماکن پرتردد و پارک های مهم، زمان رسیدن به حادثه را در ترافیک چهارشنبه سوری به حداقل می رساند.
وی افزود: ۲ دستگاه موتورسیکلت نیز برای افزایش قدرت مانور آتش نشانان در ترافیک شب چهارشنبه سوری و احتمال آتش سوزی در نقاط پر تردد مستقر می شوند.
علیپورهمچنین با توجه به نقش والدین در مدیریت جشن چهارشنبه آخر سال توصیه کرد: از آتش زدن لاستیک، هیزم، کارتن و امثال اینها در واحدهای مسکونی، معابر، کوچه و خیابان خودداری کنند.
علیپور ادامه داد: از قراردادن ظروف تحت فشار نظیر کپسول، اسپری و حشره کش روی آتش خودداری کرده و به صاحبان فروشگاه های مواد شیمیایی و رنگ فروشی ها توصیه می شود از فروش هرگونه مواد آتش زا و شیمیایی به کودکان و نوجوانان پرهیز کنند.
هم اینک ۶ ایستگاه آتش نشانی فعال در سطح شهرکرد در حال ارائه خدمات به ۲۰۰ هزار شهروند است.
بر اساس این گزارش سازمان آتش نشانی شهرکرد، چهارشنبه سوری سال گذشته بیش از ۹۰ ماموریت را انجام داده است.

۲۴۷ تکنسین اورژانس در چهارمحال و بختیاری آماده خدمات رسانی هستند
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی چهارمحال و بختیاری از تجهیز و آمادگی ۲۴۷ تکنسین این مرکز برای خدمات رسانی به مصدومان احتمالی در چهارشنبه آخر سال خبر داد.
به گزارش روز یکشنبه چهارمحال آنلاین ،از روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ استان فرامرز شاهین با اعلام این خبر افزود: نیروهای اورژانس ۱۱۵ در شب چهارشنبه سوری در مناطق مختلف به خصوص در مناطق پرخطر به صورت گسترده حضور خواهند داشت.
وی ادامه داد: در مورد چهارشنبه سوری نیز برنامه‌های آموزشی خاصی توسط واحد آموزش این مرکز در مدارس انجام شده است تا دانش آموزان بیش از پیش با مخاطرات استفاده از مواد محترقه آشنا شوند.
شاهین با تاکید بر اینکه چیزی بنام ترقه ایمن، استاندارد و بی خطر وجود ندارد، تصریح کرد: بیشتر سوختگی ها به ویژه در چهارشنبه آخر سال در نواحی صورت، چشم ها و دست ها بوده و نوجوانان بیشتر از سایر افراد آسیب می بینند.
به گفته رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی چهارمحال و بختیاری، آتش افروزی های ناصحیح در چهارشنبه سوری سال گذشته سه مصدوم برجای گذاشت.
شاهین توصیه کرد: کسانی که دچار بیماری‌های قلبی هستند یا خانم‌های باردار از رفت و آمد غیرضروری در شب چهارشنبه سوری خودداری کنند.
وی با بیان اینکه اگر کسی در این شب دچار آسیب شد بلافاصله با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرد، افزود: در این شب متخصصان در بیمارستان‌ها مقیم هستند و از نظر ارائه خدمت جای نگرانی وجود ندارد.
واژه چهارشنبه ‌سوری به جشنی در غروب سه شنبه (شب چهارشنبه) پایان هر سال اشاره دارد که طبق آیین باستان در این روز آتش بزرگی افروخته و تا صبح زود و برآمدن خورشید روشن نگه داشته می شد.
مردم با پریدن از روی این آتش، خواهان تطهیر و دوری از بدی و پلیدی، بیماری و غم و رنج بودند اما متاسفانه با انجام برخی رفتارهای ناصحیح در اجرای این آئین هرسال تعدادی از افراد که بیشتر جوانان و نوجوانان هستند سلامتی خود را به خطر می اندازند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!