شما اینجا هستید
اجتماعی » ۲۴۰۰ اصل نهال در گلزار شهدای چهارمحال و بختیاری کاشت می‌شود

۲۴۰۰ اصل نهال در گلزار شهدای چهارمحال و بختیاری کاشت می‌شود ،مدیرکل بنیاد شهید چهارمحال و بختیاری گفت:کاشت ۲ هزار و ۴۰۰ نهال به یاد شهدای استان با همکاری اداره کل منابع طبیعی از برنامه‌های بنیاد شهید است. به گزارش خبرگزاری چهارمحال آنلاین ، فریبرز نجفی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه بنیاد شهید در ۳ حوزه فرهنگی، درمانی و تعاون فعالیت دارد، اظهار داشت: بنیاد شهید آمادگی واگذاری زمین به هر ایثارگری که واجد دریافت زمین باشد را دارد به گونه‌ای که در سال ۹۵ تعدادی از این افراد را شناسایی و امسال شروع به واگذاری زمین به آنها کردیم.
وی افزود: به جز بروجن و لردگان به دیگر متقاضیان در مرکز استان زمین واگذار می‌کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری با اشاره به پرداخت یک هزار و ۵۹ فقره وام مسکن در دو سال گذشته به جامعه ایثارگری استان، بیان کرد: از این میزان ۴۳۶ فقره در سال ۹۵ و ۶۲۳ فقره در سال جاری پرداخت شده است.
نجفی با اشاره به بحث ساماندهی گلزارهای شهدا، تصریح کرد: از مجموع ۲۹۲ گلزار شهدای استان ۱۳۷ گلزار با یک هزار و ۷۳۶ مزار ساماندهی شده و ۵۵ گلزار با ۴۸۹ مزار نیز در دست اقدام است.
وی با بیان اینکه ۱۰۰ گلزار با ۲۰۱ مزار هنوز ساماندهی نشده‌اند، خاطرنشان کرد: بیشتر این گلزارها زیر ۵ مزار هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری با اشاره به استخدام ۱۳۲ نفر از جامعه ایثارگران در بخش دولتی و در سال گذشته، ادامه داد: امسال نیز تاکنون ۹۰ نفر استخدام شده‌اند و ۸۰ نفر نیز در حال استخدام هستند، متاسفانه با توجه به قانونی که درباره استخدام خانواده شهدا و ایثارگران وجود دارد برخی دستگاه‌ها و بخش خصوصی در این زمینه همکاری لازم را ندارند.
نجفی به اشاره به اجرای ۵۰ عنوان برنامه به مناسبت روز شهید و هفته بزرگداشت مقام شهدا در استان، تاکید کرد: برگزاری ۵ یادواره شهدا، برگزاری اولین یادواره شهدای بمباران شهرکرد در سال ۶۳، برگزاری همایش همسران شهدا و تجلیل از زنانی که همزمان همسر و مادر شهید هستند و رونمایی از ۱۰ اثر چند رسانه‌ای و معرفی سرداران شهید استان در روز شهید از جمله این برنامه‌ها هستند.
وی یادآور شد: همچنین ۲ گلزار شهدا در لردگان و یک گلزار در فارسان با اعتباری نزدیک به ۳۲۷ میلیارد تومان در این هفته افتتاح و ۲۱ گلزار با ۹۲۷ میلیارد تومان برای ساماندهی کلنگ زنی می شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری ادامه داد: برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در ۱۸ اسفند ماه و کاشت ۲ هزار و ۴۰۰ نهال به یاد شهدای استان با همکاری اداره کل منابع طبیعی از دیگر برنامه های بنیاد شهید است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!