شما اینجا هستید
اجتماعی » ۲۴۰۰ اصل نهال در گلزار شهدای چهارمحال و بختیاری کاشت می‌شود

۲۴۰۰ اصل نهال در گلزار شهدای چهارمحال و بختیاری کاشت می‌شود ،مدیرکل بنیاد شهید چهارمحال و بختیاری گفت:کاشت ۲ هزار و ۴۰۰ نهال به یاد شهدای استان با همکاری اداره کل منابع طبیعی از برنامه‌های بنیاد شهید است. به گزارش خبرگزاری چهارمحال آنلاین ، فریبرز نجفی ظهر امروز در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه بنیاد شهید در ۳ حوزه فرهنگی، درمانی و تعاون فعالیت دارد، اظهار داشت: بنیاد شهید آمادگی واگذاری زمین به هر ایثارگری که واجد دریافت زمین باشد را دارد به گونه‌ای که در سال ۹۵ تعدادی از این افراد را شناسایی و امسال شروع به واگذاری زمین به آنها کردیم.
وی افزود: به جز بروجن و لردگان به دیگر متقاضیان در مرکز استان زمین واگذار می‌کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری با اشاره به پرداخت یک هزار و ۵۹ فقره وام مسکن در دو سال گذشته به جامعه ایثارگری استان، بیان کرد: از این میزان ۴۳۶ فقره در سال ۹۵ و ۶۲۳ فقره در سال جاری پرداخت شده است.
نجفی با اشاره به بحث ساماندهی گلزارهای شهدا، تصریح کرد: از مجموع ۲۹۲ گلزار شهدای استان ۱۳۷ گلزار با یک هزار و ۷۳۶ مزار ساماندهی شده و ۵۵ گلزار با ۴۸۹ مزار نیز در دست اقدام است.
وی با بیان اینکه ۱۰۰ گلزار با ۲۰۱ مزار هنوز ساماندهی نشده‌اند، خاطرنشان کرد: بیشتر این گلزارها زیر ۵ مزار هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری با اشاره به استخدام ۱۳۲ نفر از جامعه ایثارگران در بخش دولتی و در سال گذشته، ادامه داد: امسال نیز تاکنون ۹۰ نفر استخدام شده‌اند و ۸۰ نفر نیز در حال استخدام هستند، متاسفانه با توجه به قانونی که درباره استخدام خانواده شهدا و ایثارگران وجود دارد برخی دستگاه‌ها و بخش خصوصی در این زمینه همکاری لازم را ندارند.
نجفی به اشاره به اجرای ۵۰ عنوان برنامه به مناسبت روز شهید و هفته بزرگداشت مقام شهدا در استان، تاکید کرد: برگزاری ۵ یادواره شهدا، برگزاری اولین یادواره شهدای بمباران شهرکرد در سال ۶۳، برگزاری همایش همسران شهدا و تجلیل از زنانی که همزمان همسر و مادر شهید هستند و رونمایی از ۱۰ اثر چند رسانه‌ای و معرفی سرداران شهید استان در روز شهید از جمله این برنامه‌ها هستند.
وی یادآور شد: همچنین ۲ گلزار شهدا در لردگان و یک گلزار در فارسان با اعتباری نزدیک به ۳۲۷ میلیارد تومان در این هفته افتتاح و ۲۱ گلزار با ۹۲۷ میلیارد تومان برای ساماندهی کلنگ زنی می شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران چهارمحال و بختیاری ادامه داد: برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در ۱۸ اسفند ماه و کاشت ۲ هزار و ۴۰۰ نهال به یاد شهدای استان با همکاری اداره کل منابع طبیعی از دیگر برنامه های بنیاد شهید است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری