شما اینجا هستید
اخبار IT » ۳۸۱ روستای چهارمحال و بختیاری به شبکه اینترنت متصل می شود

۳۸۱ روستای چهارمحال و بختیاری به شبکه اینترنت متصل می شود ،مدیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری از عملیات اجرایی فاز دوم اتصال ۳۸۱ روستای استان به شبکه اینترنت خبر داد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده این طرح ملی تا دهه فجر بهره برداری می شود.مرتضی بلالی دهکردی روز سه شنبه در گفت وگو با چهارمحال آنلاین افزود: با اجرای این طرح، امسال بیش از ۷۰ درصد جمعیت روستایی و عشایری استان از مزایای شبکه اینترنت (ICT)برخوردار خواهند شد.وی تصریح کرد: هم اکنون ۱۲۰ روستای پرجمعیت استان از خدمات اینترنت برخوردارند که این تعداد آبادی نیز در دولت تدبیر و امید در فاز نخست به این شبکه بین المللی اینترنت پیوستند.
مدیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری افزود: با اتصال روستاهای هدف به شبکه اینترنت، امکان دایر کردن دفاتر پیشخوان دولت به منظور سهولت در انجام خدمات دولتی در روستاها فراهم می شود.
بلالی، انجام خدمات الکترونیکی شامل پرداخت قبوض، انجام امور بانکی، ثبت نام در مراکز آموزشی و انجام و کارگاه توجیهی مرکز ترویج جهاد کشاورزی برای کشاورزان را از دیگر مزایای این شبکه اطلاع رسانی عنوان کرد.
وی از تامین تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز برای ۲۸ دفتر پیشخوان روستایی در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: با تحویل این تجهیزات، بخشی از مشکلات زیرساخت دفاتر دارای اولویت برطرف خواهد شد.
چهارمحال و بختیاری دارای یش از ۹۴۷ هزار نفر جمعیت است که حدود ۳۷۰ هزار نفر آن در مناطق روستایی و عشایری ساکن هستند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!