شما اینجا هستید
اقتصادی » ۶ هزار میلیارد ریال اعتبارات تملک دارایی برای چهارمحال و بختیاری مصوب شد

۶ هزار میلیارد ریال اعتبارات تملک دارایی برای چهارمحال و بختیاری مصوب شد  ،رئیس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری گفت: مجموع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای مصوب استان در سال ۹۷ برابر ۶ هزار و ۱۵۵ میلیارد ریال است.به گزارش چهارمحال آنلاین ، حبیب الله وفایی شامگاه شنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار داشت: ویژگی‌های بودجه سال ۹۷ مانند اصلاح ساختاری در تدوین بودجه، توجه ویژه به اولویت‌های برنامه‌ای و توجه به تولید، اشتغال و عدالت اجتماعی آن را دارای نقطه عطف کرده است.وی با اشاره به وجود ۷۱ هزار پروژه ناتمام در کشور و لزوم مشارکت بخش خصوصی، افزود: به صلاح هیچ دولتی نیست که وارد عرصه عمرانی شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری بیان کرد: بودجه جاری یا حقوق و مزایای مستمر در کل کشور ۸٫۸ درصد افزایش داشته است اما سهم ما از این رشد ۱۴٫۵ درصد بوده است.
وفایی با بیان اینکه آیا ادامه روند گذشته ما را به مطلوب می‌‍رساند یا نه تصریح کرد: باید انتخاب و تصمیم آگاهانه داشته باشیم و بودجه را باید برای کاهش شکاف‌ها اهرم کنیم و با انتخاب آگاهانه به مسیر درست برویم.
وی گفت: اگر به وضعیت اقتصادی استان به عنوان یک اصل توجه کنیم و براساس داشته‌ها برنامه‌ریزی کنیم می‌توان برای افزایش درآمد و سطح رفاه مردم و کاهش بیکاری با داشتن برنامه صحیح اقتصادی حرکت کرد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اعتبارات هزینه​‌ای استان در سال جاری با ۱۴٫۵ درصد افزایش به ۲۱۰۱ میلیارد ریال رسیده است این در حالی است که متوسط رشد اعتبارات هزینه‌ای استان‌های کشور فقط ۸٫۸ درصد بوده است.
وی افزود: مجموع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای مصوب استان در سال ۹۷ برابر ۶۱۵۵ میلیارد ریال و میزان اعتبار ابلاغی معادل ۵۴۷۸ میلیارد ریال است که به دلیل کاهش اعتبارات سرمایه‌ای قانون بودجه سال جاری از رشد منفی معادل ۲٫۴۵ برخوردار بوده است اما از رشد منفی متوسط سایر استان‌های کشور معادل ۱۵٫۶ درصد بسیار کمتر است.
وفایی بیان کرد: از همین رو چهارمحال و بختیاری از لحاظ اعتبارات هزینه‌ای و هم اعتبارات سرمایه‌ای از وضعیت بهتری در مقایسه با متوسط کشور برخوردار است.
در این جلسه ۶ طرح سرمایه گذاری اشتغالزا در زمینه گردشگری، نیروگاه برقی و کشاورزی تصویب شد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!