شما اینجا هستید
اجتماعی » ۸۵ درصد فارغ‌التحصیلان چهارمحال و بختیاری بیکار هستند

۸۵ درصد فارغ‌التحصیلان چهارمحال و بختیاری بیکار هستند ،مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: ۸۵ درصد فارغ‌التحصیلان استان‌ بیکار هستند که ۴۴ درصدشان‌ مدرکشان‌ متناسب با ظرفیت‌های‌ استان‌ نیست‌.‌ به گزارش خبرگزاری چهارمحال آنلاین ، حفیظ‌الله‌ فاضلیان‌ در دیدار با معاون استاندار اظهار داشت: با توجه‌ به هفته کار و کارگر را در پیش رو داریم ۱۰۰ برنامه پیش‌بینی شده است‌.
وی با بیان اینکه ۹۹ هزار نفر در استان در جامعه کارگری است، افزود: از این مجموع‌ ۲۱ هزار نفر از کارگران‌ استان ما‌ شرایط کارگران‌ نخبه‌ را داشتند که‌ یک نفر از کارگران‌ استان به عنوان‌ کارگر نمونه ملی معرفی شد‌.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در سال جاری اساس کار ما حوزه‌ تعاون و حمایت از کارگران‌ است که امسال در نظر داریم‌ بیش از ۶ هزار بازرسی را از تعاونی‌های کارگری استان انجام دهیم و رعایت‌ و اجرای‌ درست‌ قانون‌ کار را داشته باشیم‌.
فاضلیان‌ خاطرنشان‌ کرد: ۸۵ درصد بیکاران استان ما از فارغ التحصیلان هستند و ۴۴ درصدشان‌ این افراد مدرکشان‌ متناسب‌ با ظرفیت‌ و پتانسیل‌های استان نیست‌ بنابراین‌ دانشگاه‌ها بابد متناسب با ظرفیت‌ استان دانشجو‌ پذیرش کنند‌.
وی گفت: ۲۵ درصد فعالیت کاری ما در استان در قالب کار کشاورزی، خدمات و گردشگری است که دانشگاه‌ها بابد در حوزه جذب دانشجو‌ در این‌ رشته‌ها اقدام‌ کنند‌.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری