شما اینجا هستید
فرهنگی » 40 درصد اعتبارات چهارمحال و بختیاری به امور فرهنگی اختصاص یافته است

سال گذشته 40 درصد اعتبارات این استان به امور فرهنگی اختصاص یافته است.
به گزارش چهارمحال آنلاین، قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در نشست با تعدادی از روحانیون و طلاب چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: ارتقای اعتبارات فرهنگی به منظور توسعه زیرساخت ها شامل مساجد، خانه های عالم، زائرسراها، حسینیه ها و مصلاها به صورت ویژه در دستور کار مدیریت اجرایی استان در دولت یازدهم قرار دارد.
وی با اشاره به اقدامات دولت یازدهم به منظور توسعه شاخص ها در مناطق محروم و کمتربرخوردار کشور همچون چهارمحال و بختیاری افزود: در دوران دولت تدبیر و امید، میزان گازرسانی در سطح استان از 83.5 به 94.5 درصد افزایش یافته است.
سلیمانی دشتکی تصریح کرد: در این مدت نیز طول بزرگراه های چهارمحال و بختیاری از 110 به 320 کیلومتر رشد داشته است.
وی با اشاره به مشکل آب آشامیدنی 220 شهر، روستا و ناحیه صنعتی چهارمحال و بختیاری درابتدای دوران دولت یازدهم را یادآور شد: این میزان اکنون به کمتر از 50 شهر، روستا و ناحیه صنعتی کاهش یافته است.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: برای اجرای پروژه انتقال آب بن – شهرکرد – بروجن به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای دولت یازدهم در چهارمحال و بختیاری یکهزار و 930 میلیارد ریال از منابع مختلف ملی و استانی در سال 95 اختصاص یافته که با بهره برداری از آن زمینه بهره مندی افزون بر 460 هزار نفر جمعیت استان از نعمت آب آشامیدنی سالم فراهم می شود.
سلیمانی دشتکی برنامه ریزی برای حضور گسترده و پرشور مردم در پای صندوق های رای را ضروری اعلام و تاکید کرد: هر فردی که منتخب مردم در انتخابات شود برای تمامی مردم، مسئولان و قشرهای مختلف قابل احترام است.
وی افزود: رای مردم حق الناس و صیانت از آرای آن ها وظیفه تمامی دستن اندرکاران برگزاری انتخابات است.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت امسال به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
چهارمحال و بختیاری با 900 هزارنفر جمعیت در 9 شهرستان در جنوب غربی کشور قراردارد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال و بختیاری | خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!