آثار هنرمندان چهارمحال و بختیاری ،سجاد خالقی نویسنده چهارمحال و بختیاری با رمان “بازگشت به اعماق” و آرمان قلی‌پور هنرمند فیلم‌ساز استان با طرح فیلم مستند “علی مردان خان” توانستند در جمع نامزدهای نهایی‌ جایزه سراسری داستان حماسی و جشنواره سینما حماسه قرار گیرند.

رییس‌ حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: با معرفی نامزدهای جایزه سراسری رمان و داستان نیمه بلند «داستان حماسی» به دبیری محمدرضا شرفی‌خبوشان، هشت اثر در بخش رمان و هشت اثر در بخش داستان نیمه بلند به مرحله نهایی راه یافتند که “بازگشت به اعماق” نوشته سجاد خالقی نویسنده استان نیز توانست در جمع نامزدهای بخش رمان این جایزه قرار گیرد.

احسان قائدی افزود: رمان بازگشت به اعماق، یک رمان سه جلدی در ژانر علمی تخیلی است که اتفاقات آن در آینده رقم می‌خورد، در دنیایی که نبود آب، دنیا را با چالش جدی مواجه کرده و کشورها و حتی افراد به مرور به مبارزه برای پیدا کردن آب روی می‌آورند.

وی در توضیح مضمون کتاب بازگشت به اعماق ادامه داد: در ادامه داستان این کتاب، کشور ایران هم از غارت آب در امان نیست اما در این میان ۲ نوجوان با کمک بزرگ‌ترهایی که رازهای این سرزمین را به خوبی می‌دانند و به زیر و بم کشور آشنا هستند، سعی در نجات کشور از بی‌آبی و مبارزه با غارتگران آب دارند و در این راه حماسه‌ای نو و امروزی خلق می‌کنند.

آثار هنرمندان چهارمحال و بختیاری

رییس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری همچنین با اشاره به راه‌یابی طرح فیلم مستند حماسه علیمردان خان، کاری از آرمان قلی پور هنرمند فیلم‌ساز استان به جشنواره سینما حماسه گفت: طرح فیلم مستند حماسه علی مردان خان بختیاری به همراه ۱۸ طرح دیگر از بین ۷۷۳ طرح ارسالی به دبیرخانه این جشنواره موفق شد به مرحله نهایی راه یابد.

وی افزود: جشنواره سینما حماسه با هدف به تصویر کشیدن نمونه‌های ملی و محلی حماسه‌ها و قهرمانی‌های حقیقی و اسطوره‌ای معاصر ایران زمین از سوی حوزه هنری خراسان رضوی برگزار می‌شود و سه برگزیده نهایی این جشنواره اواخر اردیبهشت معرفی خواهند شد.

آرمان قلی پور دشتکی هنرمند جوان فیلم‌ساز استان در هفته هنر انقلاب ۱۴۰۱ از طرف حوزه هنری انقلاب اسلامی استان به عنوان چهره برتر سال هنر انقلاب اسلامی معرفی شده است.

همچنین سجاد خالقی هنرمند نویسنده استان نیز که متولد سال ۱۳۶۴ در شهر نافچ از توابع شهرستان شهرکرد است در ۱۴ سال گذشته به‌ صورت حرفه‌ای عرصه نویسندگی را دنبال می‌کند و دریافت جایزه در بخش داستان کوتاه جشنواره داستان انقلاب، چندین دوره برگزیده بخش رمان نوجوان جشنواره داستان انقلاب، رتبه نخست جایزه داستان‌های حماسی و برگزیده شدن در چندین جشنواره استانی و ملی دیگر از جمله افتخارات این هنرمند چهارمحال و بختیاری است.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.