سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت: سهمیه آرد مناطق سخت‌گذر استان تا پیش از آغاز بارش‌های باید از سوی دستگاه‌های متولی تامین شود.

برخی از مناطق سخت گذر و کوهستانی چهارمحال و بختیاری از جمله منطقه موگویی در فصل پر بارش و ترسالی ، با بارش برف گردنه‌های آن در سالهای گذشته مسدود می‌شد و ارتباط اهالی منطقه به دلیل بارش برف در گردنه‌ها قطع می‌شد.

در دهه های پیش که بارش برف در چهارمحال و بختیاری مطلوب بود گاهی این قطع ارتباطی روستاها تا نزدیک بهار سال بعد نیز طول می‌کشید اما چندین سال این است به دلیل کاهش بارش برف این مسدود شدن‌ها در روستاها منطقه کمتر گزارش شده است.

محمد کاظم منزوی روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندی آرد و نان و گندم استان افزود:آرد توزیعی بین خانوارهای عشایری و روستایی در مناطق سخت گذر باید بر اساس سهیمه اعلامی در اختیار امور عشایر برای توزیع قرار بگیرد، فرمانداران این شهرستان‌ها سهمیه شهرستان را تا اواسط هفته آینده اعلام کند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری گفت:باید سهمیه آرد ۶ ماهه مناطق محروم و سخت‌گذر قبل از آغاز بارش‌ها و مسدود شدن مسیرها توزیع شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اختصاص سهمیه آرد در شهرستان‌های سیل‌زده، گفت: باید گزارش توزیع ۵۰۰ تن آرد تخصیصی در شهرستان‌ها اعلام شود.

منزوی افزود: ۵۰۰ کیسه آرد برای موکب‌های مستقر در کشور عراق در ایام اربعین تخصیص یافته است که این سهمیه به فرد معرفی شده از سوی ستاد عتبات عالیات تحویل داده می‌شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری چهارمحال و بختیاری یادآور شد: نانوایی‌های سراسر استان باید ساعات تعیین شده برای پخت را رعایت کنند و نمی‌توانند ساعت پخت خود را تغییر دهند، ساعات پخت نان در هر فصل تعیین و اعلام می‌شود و در همه شهرستان‌ها باید رعایت شود.

منزوی بیان کرد: نصب دستگاه‌های کارتخوان هوشمند در نانوایی‌ها نظارت و رصد بر عملکرد نانوایان قرار دهد، این مساله از انحراف آرد جلوگیری می‌کند، نظارت‌ها هدفمند می‌شود و گزارش‌گیری بر اساس سامانه انجام می‌شود و بازرسی به شیوه سابق از نانوایی‌ها انجام نمی‌شود.

چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان و جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر است. سرانه مصرف آرد در استان به ازای هر فرد هشت کیلوگرم در ماه است و در این استان یک هزار واحد نانوایی فعال است.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.