آغاز برداشت گردو از باغات شهرستان سامان ، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان از آغاز برداشت گردو از باغات شهرستان سامان خبر داد. يزدان احمدزاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سامان سطح زیر کشت گردو این شهرستان را حدود ۹۰۰هکتار عنوان کردكه از اين مقدار ۸۶۰ هكتار بصورت بارور ميباشد ، وي افزود: با توجه به شرایط جغرافیایی مناسب پیش بینی میشود امسال ۱۴۰۰ تن گردو از سطح باغات برداشت شود .

وی خاطر نشان کرد: ارقام گردو کشت شده عموما بذری، کاغذی و ارقام خارجی مانند چندلر، فرنور، پدرو هستند و بیشتر درآمد مردم این شهرستان از محل باغداری و تولید و فروش محصولات باغی از جمله گردوست .

احمدزاده اضافه کرد: طرح‌ سرشاخه کاری با هدف اصلاح درختان برای مقاومت در مقابل سرمازدگی و افزایش کمی و کیفی محصول طی سال جاری در سطح ۱۰ هکتار از باغات سامان با موفقیت انجام گرفت.

وی گفت: از آنجایی که بیشتر باغداران را افراد مسن و سنتی تشکیل می دهند به نظر می رسد باید تبلیغات مناسب از طریق رسانه های جمعی و حضور در جمع باغداران و با نشان دادن عملی فواید سرشاخه کاری باغداران را نسبت به انجام سرشاخه کاری درختان گردو ترغیب و تشویق کرد.

احمدزاده در پایان افزود : مصرف گردو در تقویت حافظه، استحکام استخوان ها و پیشگیری از بیماری های قلبی و برخی سرطان ها نقش بسزایی دارد.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.