تحریم هایی که قرار بود بر ایران وارذد شود ه مربوط به برنامه موشکی و دیگر مشکلات با ایران بر سر مسائل اتمی بود به تعویق افتاد. یکی از سناتورهای امریکایی باب کورکر علت این تعویق را واکنش اتحادیه اروپا و انتخابات ریاست جمهوری در ایران دانست.
به گزارش چهارمحال آنلاین ، هفتم فروردین، خبر داد که برخی از قانون گذاران امریکا به دنبال تصویب طرحی برای افزایش تحریم های جدید علیه ایران هستند. که این تحریم ها به علت برنامه موشکی غیر قانونی تهران است.
پل رایان رئیس مجلس نمایندگان نیز در مراسم آیپک گفته بود که سپاه پاسداران را باید در لیست گروه هایتروریستی قرار دهیم.
سنای آمریکا بررسی طرح تازه تحریم‌های ایران را عقب انداخت
در هر صورت خبرگزاری رویترز ۱۵ فروردین ماه گزارش داد که باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا، در روز سه‌شنبه از تعلیق در بررسی طرح تحریم‌ها خبر داده‌است.
کورکر در مورد رابطه با اتحادیه اروپا گفت: این طرح در حال حاضر قابل بررسی نیست به خاطر «نگرانی‌های ما در مورد واکنش اتحادیه اروپا و نیز انتخابات [ریاست‌جمهوری ایران] که در راه است».
گفته می شود که تحریم های جدید علیه ایران به گونه ای طراحی و ایجاد شده است که مفاد توافق اتمی ایران و شش قدرت جهانی را خدشه دار نسازد.
این تحریم ها با نام “مقابله با اقدامات بی‌ثبات کننده ایران- ۲۰۱۷” می باشد و طوری نوشته شده است که در ضدیت با توافق هسته ای ایران نباشد. سنای آمریکا بررسی طرح تازه تحریم‌های ایران را عقب انداخت
فعالیت‌های موشکی ایران موضوع دیگری است که پس از توافق اتمی میان ایران و شش قدرت جهانی ادامه داشته‌ است. در حالی‌که ایالات متحده بارها از این فعالیت‌ها انتقاد کرده و یا آن را در ضدیت با قطعنامه شورای امنیت دانسته، ایران اما این فعالیت‌ها را «دفاعی» می خواند و تاکید کرده قصد ندارد از آن‌ها دست بکشد. این تحریم های جدید می تواند فعالیت‌های مالی شرکت‌های ایرانی و خارجی که در برنامه موشکی ایران دخیل هستند و نیز بانک‌های حامی آنها را با تحریم‌های بیشتری روبه‌رو کند.
توافق اتمی، شرایط اقتصادی پس از آن و نیز تحریم‌ها علیه تهران، از جمله مسائلی‌ هستند که طی ماه‌های گذشته در خود ایران نیز مطرح شده و انتظار می‌رود در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری در اردیبهشت‌ماه سال جاری نیز مطرح شوند.
اما کشور ما چهل سال است که تحریم است و دراین مدت این تحریم ها نه تنها نتوانسته کشورما را ویران کند بلکه مانند نیرویی محرک توانسته ما را به جلو براند. اگر کشور ما حق استفاده از موشک را برای دفاع از خود نداشته باشد و یا حتی کشورمان موشکی نداشته باشد گرگ هایی وجوددارند که اماده برای دریدن مملک اسلامی ما هستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.