اجرای قانون بر دستورالعمل های داخلی اولویت دارد

اجرای قانون بر دستورالعمل های داخلی اولویت دارد ،به گزارش چهارمحال آنلاین ، اقبال عباسی شامگاه سه شنبه در نخستین نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری در سال جاری تاکید کرد: هیچکدام از وزارتخانه ها و یا سازمان های ملی حق ندارند با ارسال برخی بخشنامه ها و دستورالعمل های داخلی از فعالیت های قانونی در راستای توسعه جلوگیری کنند.

وی افزود: مسئولان اجرایی چهارمحال و بختیاری مراقب باشند با برخی بخشنامه ها و دستورالعمل های داخلی مشکل و مانع برای سرمایه گذاران ایجاد نکنند.

عباسی تصریح کرد: زمین مورد نیاز تمامی طرح های سرمایه گذاری چهارمحال و بختیاری باید از طریق قانونی و به قیمت کارشناسی محاسبه و در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.

وی یادآور شد: در طرح های دارای چند متقاضی زمین از طریق فراخوان و شرکت در مزایده و در پروژه های دارای یک متقاضی زمین بدون برگزاری این مراحل واگذار شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: مجوز راه اندازی مجتمع های بین راهی و گردشگری واقع در حریم شهرها و روستاها به ترتیب بر عهده ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

وی گفت: پس از صدور مجوز از سوی دستگاه های اجرایی مرتبط بایستی مجوز ساخت و ساز از سوی شهرداری و یا دهیاری صادر و در اختیار متقاضی قرار داده شود.

عباسی تاکید کرد: برای جذب بیشتر سرمایه گذاران داخلی و خارجی به منظور سرمایه گذاری در نقاط مختلف چهارمحال و بختیاری بایستی بوروکراسی اداری کاهش یابد و روند اقدامات مرتبط در این حوزه تسریع و تسهیل شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: مسئولان دستگاه های اجرایی استان برای صدور مجوزهای لازم در راستای سرمایه گذاری اهتمام بیشتری داشته باشند.

تهمتن عبداللهی تصریح کرد: با تسریع در روند پاسخ به استعلام ها و صدور مجوزهای قانونی می توان زمینه جذب یسشتر سرمایه گذاران، افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رونق تولید و رشد شاخص های اقتصادی را فراهم کرد.

در این نشست آخرین وضعیت واگذاری زمین و ارائه تسهیلات برای توسعه برخی طرح های مرتبط با گردشگری چهارمحال و بختیاری ارائه و بر تسریع در صدور مجوزهای لازم تاکید شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.