اختصاص زمین جهت احداث واحدهای صنعتی ، استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: این استان ظرفیت‌های مطلوبی برای توسعه صنعت دارد و در همین راستا برای تخصیص زمین به‌منظور احداث واحدهای تولیدی و صنعتی آمادگی لازم وجود دارد و مشکلی در این زمینه نیست.

غلامعلی حیدری روز یکشنبه در دیدار با معاون صنایع، ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت به ظرفیت‌ها و استعدادهای بالا از نظر فنی و صنعتی در چهارمحال و بختیاری اشاره و تاکید کرد: صنعتگران هفشجانی در اجرای سریع طرح‌های حیاتی مرتبط با خطوط لوله انتقال نفت و گاز در نقاط مختلف دنیا و کشور نقش موثری دارند.

وی با اشاره به وجود نیروهای نخبه و با توان علمی و فنی بالا در چهارمحال و بختیاری افزود:تاکنون از توان این افراد استفاده نشده است، اما مسوولان استان بهره‌گیری از توان نخبگان در برنامه‌های توسعه‌ای را در دستورکار قرار داده‌اند.

حیدری تکمیل و بهره‌برداری از راه‌آهن مبارکه به سفید دشت به شهرکرد را باعث رونق و تحول بخش صنعت چهارمحال و بختیاری اعلام و تصریح کرد: در استان ظرفیت خوبی برای استفاده از پساب به‌ منظور تامین آب مورد نیاز صنایع وجود دارد که تاکنون به‌خوبی از این ظرفیت استفاده نشده است.

اختصاص زمین جهت احداث واحدهای صنعتی

وی با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری و مهاجرت در چهارمحال و بختیاری یادآور شد: صنعت می‌تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال، کاهش نرخ بیکاری، رونق اقتصادی، بهبود وضعیت معیشت خانوارها و مهاجرت معکوس داشته باشد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اقدامات مطلوب و مؤثر در حوزه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان استان اظهار داشت: در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گام‌هایی به‌منظور رفع موانع و تسهیل در حوزه سرمایه‌گذاری برداشته شده است.

وی چهارمحال و بختیاری را قطب تولید محصولات کشاورزی و دارای ظرفیت برای توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی دانست و گفت: با توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان بخشی از مشکلات بیکاری کاهش می‌یابد و مسیر توسعه و رونق اقتصادی هموارتر می‌شود.

حیدری ارائه تسهیلات کم‌بهره برای توسعه صنعت را از اقدامات مؤثر در این حوزه اعلام و تاکید کرد: بخش خصوصی در صورت رفع موانع سرمایه‌گذاری و تسهیل در شرایط کمرگ برای ورود ماشین‌آلات، آمادگی لازم برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت را دارد.

چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.