بازرسی از ادارات و اصناف چهارمحال و بختیاری ،استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: نظارت‌های پیشگیری از کرونا در استان از جدیت لازم برخوردار نیست از همین رو این نظارت‌ها با تشکیل گروه‌های بازرسی از ادارات و اصناف تقویت و فعال می‌شود.

اقبال عباسی روز چهارشنبه در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا با انتقاد از ضعیف شدن نظارت‌ها بر نحوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی در استان، اظهار داشت: در کنار بی‌توجهی برخی اصناف به این پروتکل‌ها، برخی دستگاه‌های اجرایی نیز هنوز اهمیت موضوع را به خوبی درک نکرده‌اند و برای کارمندان و جمعیت ارباب رجوع خود برنامه‌ای مبنی بر حفاظت از سلامتی آنها ندارند که این تخلفات با تشکیل‌ گروه‌های بازرسی از روز شنبه هفته آینده مورد شناسایی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در همین راستا، هر مدیرکل و رییس اداره‌ای که در اجرای درست پروتکل‌های بهداشتی در مجموعه خود سهل‌انگاری و بی‌توجهی کند، به تخلفات اداری و یا به عنوان عنصر تهدیدکننده بهداشت عمومی به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

عباسی، با بیان اینکه حفظ سلامتی مردم در اولویت نخست برنامه‌ها و تصمیمات ستاد مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا قرار دارد، تصریح کرد: در کنار حفظ سلامتی مردم تصمیمات باید به نحوی تدبیر شود که به معیشت و اقتصاد مردم و کشور کمتر آسیب وارد شود، به همین منظور به جز آرایشگاه‌های زنانه سایر اصناف با رعایت دقیق و کامل پروتکل‌ها اجازه فعالیت دارند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه نظارت بر فعالیت تالارهای عروسی، رستوران‌ها، قهوه‌خانه‌ها و تفرجگاه‌ها باید بیش از سایر اصناف انجام گیرد، اظهار داشت: چنانچه در بازرسی‌های به عمل آمده، تخلف هریک از واحدها شناسایی و محرز شود، آن واحد صنفی پلمب و با متصدی آن برخورد می‌شود.

عباسی با تاکید بر اعمال محدودیت بر برگزاری مراسم‌های ترحیم در آرامستان‌ها، افزود: بنا بر مصوبه جدید ستاد استانی کرونا، برگزاری مراسم‌های ترحیم در آرامستان‌ها حداکثر با حضور ۱۰ نفر برگزار شود و چاپ اعلامیه‌های ترحیم به نحوی تهیه شود که از تجمع در آرامستان‌ها جلوگیری به عمل آید.

وی، در خصوص نحوه فعالیت کارمندان دستگاه‌های اجرایی نیز اظهار داشت: مدیران دستگاه‌ها تا می‌توانند ادارات خود را با تعداد کمتری از کارمندان فعال نگه دارند و فرایند دورکاری و مرخصی افراد مشکوک و مبتلا را فراهم کنند.

بنا بر اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، چهارمحال و بختیاری همچنان در وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا قرار دارد و نیاز است تا با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک از روند صعودی این بیماری در استان جلوگیری شود.

ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.