اداره کل فناوری و اطلاعات چهارمحال و بختیاری ،تلفن همراه و اینترنت در این دوره یکی از ملزومات است اما در این عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات روستای لیرابی در شهرستان اردل استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد که مردمانش از نعمت اینترنت و آنتن دهی تلفن همراه بی‌بهره‌اند.

در سال‌های اخیر استفاده از اینترنت در کشور رشد قابل‌ توجهی داشته و مسئولان مربوطه بارها برای فراهم کردن زیرساخت‌های این حوزه وعده‌ها داده‌اند که تجهیز روستاها به امکانات مطلوب یکی از مهم‌ترین این وعده‌هاست.

روستا‌ها یکی از مناطقی هستند که به دلیل دوربودن از مناطق شهری ارتباط یافتنشان به اینترنت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است با توجه به اینکه ساکنان روستا نیز مانند شهرنشینان نیازمند انجام برخی کار‌های خود به وسیله اینترنت بوده و وظیفه دولت فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای سهولت دسترسی روستائیان به اینترنت است و آبادانی روستا‌ها از جنبه‌ها و ابعاد مختلف همواره مورد توجه مسئولان کشور در برهه‌های مختلف تاریخی وجود داشته است باید توسعه شبکه‌های ارتباطی روستا‌ها نیز در دستورکار نهاد‌های مربوطه  قرار گیرد.

 مطمئناً توسعه و تجهیز کردن دکل‌های مخابراتی در روستاها می‌تواند تا حدودی از مشکلات این روستاها را بکاهد.

 تلفن همراه و اینترنت در این دوره یکی از ملزومات است اما در این عصر ارتباطات و فناوری اطلاعات روستای لیرابی در شهرستان اردل استان چهارمحال و بختیاری وجود دارد که مردمانش از نعمت اینترنت و آنتن دهی تلفن همراه بی‌بهره‌اند.

۳هزار نفر در روستای لیرابی از داشتن اینترنت محرومند

صالحی یکی از اهالی روستای لیرابی اردل در گفتگو با خبرنگار ما گفت: حدود ۱۰ سال است که روستای لیرابی در آنتن دهی تلفن همراه ضعیف است و تا کنون اقدامی برای حل این مشکل صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: این روستا ۳ هزار نفر جمعیت دارد و متاسفانه از داشتن اینترنت محروم است. صالحی اذعان داشت: تا کنون هربار این مسئله را از سوی مسئولین پیگیری کرده ایم به نتیجه نرسیده و همچنان مشکل قطعی اینترنت را داریم.

پیگیری حل قطعی اینترنت با اداره کل فناوری و اطلاعات است

آقایی مدیر کل مخابرات چهارمحال و بختیاری گفت: بعد از خصوصی سازی ، شرکت مخابرات ایران به مخابرات استان ها واگذار و پوشش ،توسعه و ارتقاء تلفن همراه از وظایف دولت است که این وظیفه مدیر کل فناوری اطلاعات استان است که مسئله را پیگیری می کنند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از روستاها که مشکل اینترنت دارند طرح های را به مخابرات داده اند که مشکل را تا حدودی رفع کنیم بیان داشت: متاسفانه تا این تاریخ برای پوشش تلفن همراه در لیرابی طرحی به استان چهارمحال و بختیاری واگذار نشده و مردم می توانند از طریق مدیر کل فناوری اطلاعات اطلاعات مسئله را پیگیری کنند .

آقایی بیان داشت: ما یک آنتنی روی کوه داریم که روستاهایی که در ارتفاعات هستند می توانند از آن استفاده کننده اما متاسفانه کسانی که پایین دست روستا هستند این پوشش اینترنت را ندارند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: وزارت ارتباطات هر طرحی را به ما  ابلاغ کنند بعد از وصول طرح آن را اجرا میکنیم.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.