شما اینجا هستید
اجتماعی » ارائه ۳۵۰۰ مشاوره کارآفرینی در چهارمحال و بختیاری

ارائه ۳۵۰۰ مشاوره کارآفرینی در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال وبختیاری گفت: طی ۹ ماه امسال ۳ هزار و ۵۰۰ مشاوره کارآفرینی و شغلی از سوی دفاتر کاریابی و مراکز مشاوره کارآفرینی استان به متقاضیان ارائه شد. حفیظ الله فاضلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار چهارمحال آنلاین ،افزود: هم اینک ۴ مرکز مشاوره کارآفرینی و ۲۰ دفتر کاریابی شغلی غیردولتی در استان فعال است. وی ادامه داد: مراکز مشاوره شغلی بعنوان مراکز ایده پردازی، خلاقیت و فکر و اندیشه شناخته می شوند و انتظار می رود دولت را در رونق اشتغال یاری دهند. فاضلی، آموزش و فرهنگسازی را مهمترین راهکار رونق اشتغالزایی در استان دانست و گفت: فرهنگ کارآفرینی در استان شکل نگرفته است و جوانان تحصیلکرده انتظار دارند از همان ابتدا، شغل دولتی داشته باشند از همین رو تلاشی برای ایجاد شغل برای خود ندارند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، بیشترین میزان بیکاری در استان را مربوط به قشر دانش آموخته دانشگاهی دانست و افزود: فارغ التحصیلان دانشگاهی نسبت به کارآفرینی ترس دارند و ریسک پذیر نیستند که با مشاوره درست می توان زمینه ورود به چنین عرصه ای را برای آنها فراهم کرد.
فاضلی با اشاره به افزایش نرخ مشارکت اقتصادی در استان، خاطر نشان کرد: امسال ۱۵ هزار نفر به جمعیت فعال استان اضافه شده است و همین موضوع سبب شده تا با وجود ایجاد بیش از ۱۱ هزار شغل جدید در استان همچنان نرخ بیکاری استان بالا باشد. نسبت اشتغال چهارمحال و بختیاری در پاییز امسال ۲ دهم درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن افزایش یافته است و نرخ بیکاری استان با کاهش ۴٫۲ درصدی از ۲۱٫۲ درصد در پاییز پارسال به ۱۷ درصد در پاییز امسال رسیده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!