شما اینجا هستید
برگزیده » ارتباط دانشگاه ها و جامعه تقویت می شود

ارتباط دانشگاه ها و جامعه تقویت می شود

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری گفت: طرح شبکه ملی جامعه و دانشگاه از ۲ سال گذشته اجرایی شده است و این طرح سبب تقویت ارتباط دانشگاه با جامعه می شود.
به گزارش خبرگزاری چهارمحال و بختیاری ، علیرضا غفاری چهارشنبه شب در نشست شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری افزود: براساس دستور مقام معظم رهبری دانشگاه ها باید برابر مسائل پیرامون خود و جامعه حساسیت داشته باشند و برای برقراری تعادل نظام کمک کنند.
وی افزود: وضعیت صنعتی، فرهنگی و اجتماعی از طرح شبکه ملی جامعه و دانشگاه به طور کامل و جامعه مورد توجه قرار گرفته است.
غفاری تصریح کرد: تقویت ارتباط بین مسئولان دانشگاهی و مدیران دستگاه های اجرایی، محققان و نخبگان ضرورت دارد.
وی یادآور شد: اعضای هیات علمی دانشگاه ها، مشاوران علمی دستگاه های اجرایی، نخبگان و رؤسای دانشگاه های مادر در این طرح عضو هستند.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد نیز با اشاره به جایگاه دانشگاه ها در جامعه گفت: تقویت کمی و کیفی ارتباط دانشگاه ها با جامعه در باید بیش از گذشته شود.
حجت الاسلام محمدعلی نکونام تاکید کرد: دانشگاه ها برای ارتقای شاخص های فرهنگی و رشد فرهنگ عمومی جامعه بکوشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در این نشست با اشاره به اینکه هم اینک یکهزار و ۴۰۰ هیات مذهبی و یکهزار مداح در این استان فعالیت دارند گفت : اجرای شیوه نامه اصلاح هیات های مذهبی، جلوگیری از بدعت های نامطلوب و پرهیز از انحرافات در این شیوه نامه مورد توجه جدی قرار گیرد.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: برای اجرای شیوه نامه اصلاح هیات های مذهبی استان از محل اعتبارات فصل فرهنگ در سال ۱۳۹۸ مبلغی در نظر گرفته شود.
اقبال عباسی تاکید کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی عضو شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری موظفند تا در راستای اجرای طرح هایی به منظور ارتقای شاخص های فرنگی در جامعه همکاری لازم را با متولیان امر داشته باشند.
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تاکنون ۱۳ هزار نفر در دوره های پیش از ازدواج این استان با هدف توانمندسازی و تحکیم بنیان خانواده شرکت کرده اند.
سید محمد موسوی تصریح کرد: ۲۵ درصد شرکت کنندگان در دوره های آموزشی مشاوره قبل از طلاق چهارمحال و بختیاری تونسته اند با یکدیگر صلح و سازش داشته باشند.
وی یادآور شد: طرحی با هشت ماده شامل ارائه آموزش های اجباری همسر گزینی قبل از ازدواج، آموزش های اجباری همسرداری، بازآموزی آئین همسراداری بعد از ازدواج، فرزند پروری، مشاوره های اجباری، مشاوره و میانجی گری هنگام اجرای صیغه طلاق و راه اندازی مرکز ملاقات فرزندان طلاق از اقدامات مؤثر در راستای کاهش پدیده طلاق در چهارمحال و بختیاری است.
موسوی اظهار داشت: برای اجرای این طرح تاکنون یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال هزینه و باعث کاهش ۲۵ درصدی میزان طلاق شده است.
به گزارش خبرگزاری استان چهارمحال و بختیاری ، هم اکنون بیش از ۵۲ هزار دانشجو در مقاطع مختلف در چهارمحال و بختیاری مشغول علم آموزی هستند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!