استخراج رمزارز در چهارمحال و بختیاری ،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای شروع طرح جمع‌آوری دستگاه‌های غیرمجاز استخراج رمزارز، یک‌هزار و ۳۰۰ ماینر غیرمجاز در استان شناسایی و جمع‌آوری شد.

به گزارش چهارمحال آنلاین ، به نقل از شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری، مجید فرهزاد روز سه‌شنبه به‌مناسبت گرامی‌داشت هفته قوه قضاییه در دیدار با رییس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: توان مصرفی این تعداد دستگاه غیرمجاز استخراج رمزارز در استان یک‌هزار و ۸۰۰ کیلوات بود.

وی افزود: مراجع قضایی و نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری همکاری مطلوب و اثرگذاری با عوامل شرکت توزیع نیروی برق استان برای مقابله با مراکز غیرمجاز استخراج رمزارزها داشته‌اند.

فرهزاد تصریح کرد: شناسایی، جمع‌آوری و پیگرد قانونی مراکز غیرمجاز استخراج رمزارزها با هدف جلوگیری از تضییع حقوق عمومی، آسیب‌دیدگی تاسیسات برق‌رسانی و فراهم کردن زمینه افزایش پایداری برق در دستور کار شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

رییس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: با توجه به آسیب جدی استخراج غیرمجاز رمزارزها به زیرساخت‌ها، با فعالیت مراکز غیرمجاز در این زمینه برخورد می‌شود.

احمدرضا بهرامی تاکید کرد: دادگستری کل چهارمحال و بختیاری در زمینه برخورد با مراکز استخراج غیرمجاز رمزارزها هیچ‌گونه چشم‌پوشی ندارد.

بنا بر اظهار نظر سخنگوی صنعت برق، استخراج‌کنندگان غیرمجاز رمزارزها به دلیل خسارتی که به شبکه برق و ترانس‌های محلی وارد می‌کنند تامین برق را با مشکل همراه می کنند.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.