استخراج رمز ارز در چهارمحال و بختیاری ،مدیرعامل شرکت توزیع برق چهارمحال و بختیاری گفت: طی نیمه نخست امسال یک هزار و ۱۷۰ دستگاه غیر مجاز استخراج رمز ارز در استان شناسایی و جمع‌آوری شده است.

مجید فرهزاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد گفت: طی نیمه نخست امسال یک هزار و ۱۷۰ دستگاه غیر مجاز استخراج رمز ارز در چهارمحال و بختیاری شناسایی و جمع‌آوری شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق چهارمحال و بختیاری ادامه داد: این تعداد یک هزار و ۱۷۰ ماینر غیرمجاز از ۷۷ مرکز در سطح استان با همکاری پلیس امنیت اقتصادی جمع‌آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه توان مصرفی این تعداد ماینر غیرمجاز ۲ هزار و  ۹۷۵ کیلووات بوده است، افزود: استفاده غیرمجاز از انرژی برق برای استخراج رمزارزها ضمن تضییع حقوق عمومی باعث خسارت به لوازم برقی همسایگان مجاور وبروز خاموشی‌ها می‌شود.

فرهزاد خاطرنشان کرد: ادامه مقابله با مراکز غیرمجاز رمز ارزها با توجه به رصد و شیوه‌های جدید نظارتی در دستور کار این شرکت و کارگروه ساماندهی مراکز استخراج رمز ارزها در استان قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمزارزها، مراتب را از طریق پلیس ۱۱۰ اعلام کنند و ضمن رعایت سطح محرمانگی، از پاداش‌های مربوطه بهره‌مند شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق چهارمحال و بختیاری توضیح داد: از ابتدای شروع طرح مقابله با ماینرهای غیرمجاز تاکنون یک هزار و ۷۲۰ دستگاه غیرمجاز ماینر با توان مصرفی چهار هزار و ۳۵۰ کیلووات از ۱۰۲ مرکز در سطح استان شناسایی، جمع‌آوری و جهت پیگرد قانونی به مراجع قضایی معرفی شده است.

پایگاه خبری تحلیلی چهارمحال آنلاین استان چهارمحال و بختیاری | سایت خبری چهارمحال آنلاین به همت جوانان انقلابی استان چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه جدید ترین اخبار استان و شهرستان ها راه اندازی شده است.