شما اینجا هستید
اجتماعی » اسکان ۱۲۰۰۰ نفر از زوار اربعین در موکب‌های چهارمحال و بختیاری

اسکان ۱۲۰۰۰ نفر از زوار اربعین در موکب‌های چهارمحال و بختیاری

اسکان ۱۲۰۰۰ نفر از زوار اربعین در موکب‌های چهارمحال و بختیاری ،جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاری گفت: ایام اربعین در عراق اسکان ۱۲ هزار نفر و تغذیه ۳۶ هزار نفر را تأمین می‌کنیم.

البرز رئیسی در بروجن گفت: ۲۵ موکب یکی در شلمچه، یک موکب در بروجن و مابقی آن در عراق خدمتگزار زوار می‌باشند، این موکب‌ها در عمودهای ۲۸۵، ۱۳۱۳، ۱۱۳۰، ۱۳۷۰، ۱۴۰۸، پارک حی‌الحسین کربلا، خیابان میثم طمار کربلا و سه موکب ویژه‌ خواهران در کربلا فعالیت دارند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات چهارمحال و بختیاری ادامه داد: یک موکب درمانی هم به نام موکب امام سجاد(ع) در محل باب‌القبله حرم امام حسین(ع) آماده‌ ارائه خدمات درمانی به زائران است و شروع فعالیت موکب‌ها از روز دوازدهم مهرماه در مسیر نجف_کربلا و از هجدهم مهرماه تا پایان اربعین در کربلا آماده‌ خدمت‌رسانی هستند.

رئیسی با اشاره به مسئولیت اسکان و تغذیه موکب‌های استان، بیان کرد: تعیین شده در عراق اسکان ۱۲ هزار نفر و تغذیه ۳۶ هزار نفر و در شلمچه اسکان هزار نفر و تغذیه سه هزار نفر از زائران را انجام دهیم و مردم می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۳۳۳۶ بانک صادرات واریز و در صورت داشتن کمک‌هایی همچون پتو، خوراکی و … به دفتر ستاد عتبات استان واقع در خیابان شهید بهشتی کوچه ۳۶ پلاک ۲۳ تحویل دهند.

وی گفت: برنامه‌های فرهنگی از جمله پخش فیلم، سخنرانی، عزاداری، برگزاری نماز جماعت و … توسط موکب‌ها برای زائرین از راه نجف تا کربلا تدارک دیده شده است و ۴ نانوایی سیار با پخت ۵۰ هزار قرص نان خدمت‌رسانی می‌کنند.

رئیسی در پایان اظهار داشت: مردم سعی کنند برای هر وعده غذا و همچنین اسکان توقف طولانی نداشته و تلاش کنند یک یا دو روز قبل از اربعین به ایران بازگردند و همچنین مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه خبری چهارمحال آنلاین | پایگاه خبری تحلیلی استان چهارمحال و بختیاری

error: Content is protected !!